Poziv građanima da prave buku sa terasa i prozora u znak protesta

terasa scaled
Podrška sa terase ili prozora; Ilustracija; foto: Jelena Mišić

Stanari blokova u Beogradu su sinoć sa terasa i prozora pravili buku pištaljkama, navijačkim trubama i udaraljkama, a sada se širi poziv društvenim mrežama da građani i u Nišu i drugim mestima svoje nezadovoljstvo izraze bukom dugom 5 minuta i to u 19:10.

Snimci buke koje prave Beograđani iz svojih domova šire se društvenim mrežama, a ima i puno poziva da se nešto slično učini u u Nišu.

U nekim objavama navodi se da je to predlog studenata, mada se oni nisu zvanično o tome oglašavali, kao i da je ideja da se izađe na terasu, prozore ili na ulicu sa pištaljkama, šerpama i loncima i da se drži 5 minuta buke.

Nakon protesta 15. marta na kojem je došlo do više incidenata koje vlast ne priznaje, potrebno je da istrajemo i pokažemo našu nezadovoljnost, kao i da ne prihvatamo više obmane i laži. Pozivamo građane da nam se priključe u što većem broju, da pumpamo do ispunjenja zahteva – jedna je od objava na društvenim mrežama.

Kako neki navode, ideja je da sve počne u 19:10, u vreme kada je u subotu na velikom prostestu u Beogradu prekinuta 15-minutna tišina.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

12
    • Poštovani, komentarišite na sajtovima svojih gradova, na sajtu Juznevesti niste dobrodošli, samo ime govori – JUŽNE, očigledno vam dobro ide uz SNS sendviče, Nišlije ostavite Nišlijama, mi ne volimo ljude koji su zli.Bolje dođite na nišku klopu a sendviče ostavite kući

  1. BUDALASTINE IZ 2000. Ova na slici sa rukavicama bolje da je cistila svoj stan veca korist.

  2. Sns je sekta i najvece zlo u Srbiji. Ali mladost je pametna mnogo puta od Hulje! Podrska

  3. I RAČUNE BACAJTE U SMEĆE NEPLAĆAJTE!
    PLATIĆE ŽIVKOVIĆ😉

  4. Jednom se desio 5.oktobar, nece vise!
    Ne budite „korisni idioti“ idite u skolu!

  5. Bravo. Sada maltretirajte stare ibolesne ljude u njihovim stanovima. Usput traumirajte i malu decu. Debilizam na delu.

  6. Hvala što ne smete da objavite ništa što je kontra onome što gazde kažu
    a to je da se do imbecilnosti obožavaju sve aktivnosti vezane za aktuelne proteste
    Odvratno i ponižavajuće

  7. Bolje u serpe nego da lupanje, kao kod tebe iz glupih usta izlazi!

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.