Pranje novca i nameštanje tendera najčešći oblici korupcije u Nišu

autor: S.M.
800x600 Pare foto JV
Novac nije uplaćivala na račun fakulteta; foto: JV

Korupcija u niškom javnom sektoru, kako kaže rukovodilac Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva Ivan Simonović, najprisutnija je u domenu javnih nabavki i pranja para. Ministarka pravosuđa Nela Kuburović ističe da su neki od najvažnijih istraga vezanih za korupciju vođeni u Nišu.

ivan simonovic foto stefan markovic scaled
Simonović kaže da su javne nabavke najkritičnije u niškom javnom sektoru; foto: S. M.
Prvi čovek niškog posebnog odeljenja ističe da je u Nišu najprisutnije pranje novca i nameštenje tendera.

Mi ne pokrivao samo Niš, već čitav jug Srbije. Ali kada je u pitanju Niš, najviše korupcije ima u domenu javnih nabavki i pranja novca – rekao je Simonović.

Dodaje i da je u ovom trenutku u toku nekoliko predistražnih postupaka protiv različitih opština, ali i javnih preduzeća iz Niša.

forum korupcija foto stefan markovic scaled
U Nišu se govorilo o pravosuđu; foto: S. M.
Da posebno odeljenje za suzbijanje korupcije u Nišu ima zadovoljavajuće rezultate, kako kaže ministarka Kuburović, pokazuje to što su neki od najvećih slučajeva upravo sprovođeni u ovom gradu.

Upravo je niško odeljenje radilo na istrazi u vezi sa malverazacijama direktora CIP-a – rekla je Kuburovićeva.

Međutim, Kuburovićeva nije mogla da precizira koliko je tačno ovih slučajeva došlo do suda.

Inače, Niš je danas bio centar borbe protiv korupcije, jer su se u sali Oficirskog doma okupili predstavnici srpskog pravosuđa, Evropske unije i OEBS-a.

Razlog za ovaj forum je bio predstavljanje rada specijalnih odeljenja za suzbijanje korupcije širom Srbije. Forumu su prisustvovali i ambasador delegacije OEBS-a Abdrea Oricio, kao i anbasador Delegacije EU u Srbiji Sem Fabrici koji je rekao da je zadovoljan dosadašnjim napretkom Srbije u borbi protiv korupcije.

Autor:
S.M.

Slični tekstovi

Komentari

13
  1. Zato što nikad niko nije pravosnažno osuđen i nije odrobijao za krivično delo. Kada neko odrobija sudsku kaznu, drugi će se zapitati da li da i oni takve stvari urade. Sudstvo nam je loše, podmitljivo, čekaju direktive o svom mišljenju.

  2. Guska je naj bolji u tome.

  3. Na primer ugrade se u kupovinu službenih kola , pa im to malo već ih posle voze kao privatna o državnom trošku .

  4. A ko je sada na vlasti u Nisu?
    Jel kraduckaju oni bivsi ili sadasnji ili svi?
    Ako su ovi sada na vlasti i kraduckaju i namestaju ja im ne verujem vama novinarima jer kaze vodja da su njegovi svi posteni da su samo bivsi krali:)

  5. A el završena istraga u Panteleju ?

    • Sam’ što nisu završili … još jedno-dva drva da iseču , pa…

  6. Namestanje tendera u Nisu?! Ma nemoguce!?A gde su nadlezne institucije da rade svoj posao i kaznjavaju aktere,dosta nam je vise konstatacija?

    • Apsolutno!Jos kad mu objave ime u medijima a ne kazne ga,osokoli se,pa postaje glavni baja!

  7. To je odavno poznato,isto kao i partijsko zaposljavanje.Trenutno ni u jednoj drzavnoj firmi ne mize da dobije posao niko,cak ni pod ugovorom,ako nije clan SNS.

  8. Da se neko ne drzne, ma u snu da mu ne padne na pamet, da udari na tender „Škoda – super B“. Ruke ću da mu odsečem.

  9. Javne nabavke su leglo korupcije, kriminala i pranja para ali ne samo u Nišu već u celoj Sribiji. Gde je tužilaštvo, Agencija za borbu protiv korupcije, pravosuđe… Na svim ključnim pozicijama su partijski ljudi, sve se svodi na prazne priče, niko ne odgovara za pljacku narodnih para. Daleko smo mi od Evrope u svakom pogledu.

  10. Kad nisu mogli da se dogovore oko fasizma i ciji je bolji, eto im kineski da se ne sadjaju. U njemu nema korupcije pa je steta sto nisu kupili i one fabrike koje drze zapadne zemlje.

  11. A u Beogradu pronasli stampariju gde se stampao lazan novac i zaplenjeno 56000 eura ostalo otislo na uplatu politicarima za razlicite turisticke destinacije sirom sveta da nam dodju sa novim znanjem i iskustvom u sprecavanju para novca.

Pošalji komentar

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.