Oni koji bi da nauče više o jednom od najpoznatijih praznika u Sjedinjenim Američkim Državama – Danu zahvalnosti, mogu to da urade u Američkom kutku u Nišu, u četvrtak 22. novembra od 14:30. Tog dana se preko Atlantika i proslavlja ovaj praznik.
Tri moderatorke, kako najavljuju organizatori, “provešće” Nišlije kroz istoriju i običaje praznika koji se u SAD slavi nekoliko vekova, a zainteresovani će moći i da učestvuju u diskusijama.
Posredstvom filmova i pop-kulture, onima koji nisu Amerikanci je najpoznatiji deo Dana zahvalnosti tradicionalna večera, pa su zato organizatori iz Američkog kutka najavili i svojevrsnu popodnevnu repliku večere.
Inače, Dan zahvalnosti se u Sjedinjenim Američkim Državama slavi uvek četvrtog četvrtka u novembru. Vuče korene još od prvih engleskih doseljenika u SAD, a slavi zajednicu različitih kultura. Ovaj praznik su prihvatili svi bez obzira odakle su i kada stigli u Ameriku. Pečena ćurka i pita od bundeve su skoro neizostavni tada na američkim trpezama.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Па зар поменутима није најважнији празник НОЋ ВЕШТИЦА.
Dan zahvalnosti:U jesen 1621. godine, kada je od stotinu engleskih doseljenika njih 46-oro jedva preživelo svoju prvu zimu u Novom svetu. Pleme američkih Indijanaca Vampanoag u državi Masačusets ih je primilo na večeru gde su sa njima podelili plodove svoje žetve. Tada se na trpezi, navodno, našla i ćurka.Noc vestica su doneli doseljenici Irci u SAD.
Hvala za osiromaseni uranijum.
Да…. вечно смо им захвални што нас већ деценијама лупају по ушима. А, да- и хвала им за повећање стопе обољевања од рака захваљујући њиховим радиоактивним бомбама које су посејали свуда.