Glavni ciljevi za narednu godinu pored proslave MIlanskog edikta su gasifikacija, izmeštanje pruge, izgradnja nove hale, privlačenje investicija, ali i reaktiviranje projekta “Ada Ženeva”.
Dva su prioriteta novog Plana razvoja privlačenje investicija i nova radna mesta i neizbežna proslava Milanskog edikta.
Prema rečima Kristivoja Ognjanovića šefa Odseka za održivi razvoj, odakle je Plan razvoja i potekao, kultura i spomenici kulture u narednoj godini biće pod “posebnim aktivnostima.”
– Planirana je rekonstrukcija, održavanje i uređnje memorijalnih centara i arheoloških nalazišta Medijana, Crveni Krst, Tvrđava, Bubanj i drugi, kao i adaptacija i rekonstrukcija zgrade Oficirskog doma, dogradnja zgrade Narodne biblioteke, izgradnja, opremanje i održavanje verskih objekata – rekao je Ognjanović.
Na intenzivnijem zapošljavanju će se raditi i naredne godine i to kroz samozapošljavanje i novo zapošljavanje, obuku za aktivno traženje posla, edukaciju u poslovnim centrima, zapošljavanje pripravnika i pripravnika volontera.
Kad je reč o komunalnoj i saobraćajnoj infrastrukturi u planu je realizacija projekta izgradnje centralnog kolektora otpadnih voda, a trebalo bi da se i fizički započne izmeštanje pruge iz centra Niša.
Planirano je da u narednoj godini budu prošireni i školski kapaciteti u Nišu.
– Pre svega, u osnovnim školama “Miroslav Antić”, “Branko Miljković” i “Ivan Goran Kovačić”. Formiranje Tehnološkog parka kod tehničkih fakulteta, stvaranje uslova za otvaranje Bogoslovskog fakulteta – rekao je Ognjanović.
Planirano je da se turistička ponuda poboljša realizacijom projekta “Ada Ženeva”, ali i “Banja Topilo” bi trebalo da nastavi svoj razvoj.
Ovaj preliminarni Plan razvoja Niša biće upućen institucijama Skupštine Grada i Gradskom veću na razmatranje i usvajanje.
KOmpletan Program razvoja Niša za 2013. možete pogledati – ovde.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
ako ispune bar jedno od ovoga skacem sa moje zgrade…
zaboravili su i izgradnju zapadne tribine stadiona….:D
Ovo je pre plan razvoja 2012. – 2025. nego za 2013..
I opet ni jedne jedine reči na temu izmeštanja tvrđavskih pijaca iz centra grada.
I „Niš-ekspresove“ autobuske stanice, zato što se nalazi na gradskom zemljištu a „Niš-ekspres“ je privatna firma, baš kao što su „Ćurdić“, „Transprodukt“, „Lekon“,…
Znači Niš će 2013. biti veliko gradilište. Baš u vreme kada bi trebalo da primi rekordni broj turista…
Masta moze svasta….. Mada, na danasnje vreme postoje adekvatni lekovi protiv halucinacija…..
Kakav bre odsek za neodrzivi, pardon, odrzivi razvoj.Pa sve ovo sto je pobrojano treba da radi uprava za planiranje i izgradnju i jos neka javna preduzeca .Neka iznesu podatak koliko ljudi tu radi i kolika se sredstva izdvaja za plate i troskove koje prave pa cak i devizne dnevnice primaju, zaboga iskustva za Bubanj nalaze u inostranstvu.Kladim se da od tih para jedan deciji vrtic moze da se izgradi PROVERITE!!
Plan je lepo napravljen. Dobro je što su stavljene aktivnosti aktera koji nisu pod ingerencijom grada, što pruža orijentaciju i investitorima ali i nadležnima. Šteta što nije izvršena okvirna procena vrednosti pojedinih aktivnosti, sa izvorima, jer bi se onda jednostavno videli mogućnost i verovatnoća njihovog izvršenja.
Za verovatnocu izvrsenja cemo odmah da ti kazemo.. 😀
Prvi uslov da bi nešto uradili je da znate šta treba da uradite. Drugi korak je da se pripremite za taj posao i da izvršite pripreme. Nakon obavljenih priprema i zatvaranja finansijske konstrukcije vrši se izrada Projekta. Nakon tenderskog postupka kreće se u realizaciju koja može trajati više godina. Znači, najpre se odlučimo u kom pravcu trčimo i do kog cilja treba da stignemo. Ovaj Program je izrađen da bi se postigao opšti koncezus oko toga šta želimo da uradimo a ne da se radi kako nekom „genijalcu“ padne na pamet.
Veliki deo ovih projekata nece se ni pomeriti …
Ima li ko u Nisu ili u Juznoj Srbiji ko moze kredibilno da nam kaze sta znaci gasifikacija za nas gradjane, u smislu troskova koje bi imali oko uvodjenja novog sistema, odrzavanja istog i troskova gasa? Po nekim informacijama koje sam dobio, rec je o sistemu koji je visestruko skuplji od sadasnjeg sistema koji imamo. Rec je o buducim visestruko vecim racunima za grejanje, a vec i sa ovim tesko izlazimo na kraj. Molim za komentar strucnjaka sto pre. Molim strucnjake iz Jugoros gasa, NISa i slicne da se ne javljaju, vase misljenje sam cuo i od vas i od nasih politicara.
И даље не разумем опремање, изградњу и одржавање верских објеката као и отварање богословског факултета, па црква не плаћа порез, попови деру кожу с леђа а ми још и да им помогнемо новим црквама. Уместо да дате те паре за нову болницу која нам је потребна, пошто је ова пуна до врха али не ми мора да се још више ограничимо. Као да су попови нешто добро донели икада.