Kako da Grad Niš bude jednako tržište za muškarce i žene u svetu preduzetništva kao i kako je pandemija uticala na preduzetnice, istraživali su iz Centra za razvoj građanskog društva Protekta tokom projekta “Grad Niš – ka rodno odgovornom programskom budžetu”.
Da je potrebno više pomagati žensko preduzetništvo i da lokalne samouprave moraju uticati da se smanje razlike između žena i muškaraca na tržištu neke su od preporuka koje su definisane nakon projekta.
U periodu od četiri meseca koliko je trajao projekat, realizovan je set fokus grupa i sastanaka sa preduzetnicama na teme: šta znači biti preduzetnica danas, koji su motivacioni faktori, prepreke, izazovi, potrebe, da li je COVID i kako uticao na broj žena preduzetnica, koliko su preduzetnice upoznate sa programima i mehanizmima podrške – navode iz ove organizacije.
Projekat Grad Niš – ka rodno odgovornom programskom budžetu PROTECTA je realizovala uz podršku Austrijske razvojne agencije i Švedske međunarodne razvojne agencije SIDA.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0