
Dan studenata, 4. april, u Pirotu će biti obeležen akcijom „Do kada ćemo da se vrtimo u krug?“ kojom će se poslati poruka o nezadovoljstvu trenutnim stanjem u društvom, dok će u Vranju biti održan skup podrške „Studenti su ukras sveta“ i organizatori pozivaju građane da dođu i poruče studentima da nisu sami u borbi.
U Pirotu je protest zakazan za 18 sati na kružnom toku na raskrsnici ulica Vojvode Momčila i Srpskih vladara, a studenti pozivaju žitelje Pirota, Bele Palanke, Dimitrovgrada, Babušnice i Crkvene Reke da im se pridruže.
Ne dozvolimo da nam budućnost bude začarani krug! Dođite, podržite, budite deo promene! Pirot vas čeka – da se zajedno izborimo za bolje sutra! – poručuju studenti iz Pirota.
Kod „Mapice“ u Vranju biće održan skup „Studenti su ukras sveta“, a početak je zakazan za 18 sati.
Kako poručuju iz grupe „Mladi s juga“, cilj okupljanja je ne samo obeležavanje Dana studenata, već i to da građani pokažu studentima da nisu sami u svojoj borbi.
Već pet meseci istrajavaju, bore se za pravdu, za promene koje se tiču svih nas. Ovo je 16. protest koji će se održati u našem malom gradu. Zato je sada najvažnije da im pokažemo da ih podržavamo i da smo uz njih! Ovo nije samo studentska borba – ovo je borba za budućnost svih nas! Ako sada ne stanemo uz njih, sutra nećemo imati pravo da se žalimo! – poručuju iz grupe „Mladi s juga“.
Pozivaju građane da dođu i pokažu da jug nije nem.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0