Gradski javni pravobranilac moraće da utvrdi da li su ugovori koje je grad prethodnih godina sklapao sa postojećim ugostiteljskim objektima u Tvrđavi rađeni po zakonu, rekao je gradonačelnik Niša Zoran Perišić.
Na njegovu inicijativu formiran je Savet za revitalizaciju niške Tvrđave, a jedan od zadataka ovog tela biće i utvrđivanje ko je sklapao ugovore sa ugostiteljima na 10 i više godina.
– Ako neko iznajmi neki prostor u Tvrđavi i izgradi toalet u tom prostoru, a za taj toalet mu se smanji naknada za prostor, onda je tu grad na velikom gubitku. Unutar zidina naše Tvrđave napravljen je haos, probijani su zidovi i mene zanima ko je dozvolio da se tako nešto radi – rekao je Perišić.
Savet bi trebalo da napravi strategiju razvoja Tvrđave u narednih 10 godina, a radiće se i na zaštiti ovog istorijskog spomenika.
– Ja ću pokušati i pokrenuću akciju sa Ministarstvom kulture da našu Tvrđavu stavim pod zaštitu UNESCO-a. Mislim da naša Tvrđava zaslužuje tako nešto. Jedna je od najočuvanijih, ona je i u ovakvom stanju zaista dragulj – rekao je gradonačelnik.
Kako je najavio prvi čovek Niša, do kraja godine trebalo bi da bude sređen deo bedema Tvrđave, krov na Bali-begovoj džamiji, ali i rekonstruisan Atelje.
U Savetu su gradski većnik Predrag Savić, direktor Narodnog muzeja Slaviša Popović, direktor TON-a Uroš Parlić, direktor niškog Zavoda za zaštitu spomenika Elena Vasić Popović, načelnik Uprave za imovinu Ljubiša Janić, načelnik Uprave za planiranje i izgradnju Rodoljub Mihajlović, dirketorka NKC-a Bojana Simović, arhitekta Marko Zečević, bivši većnici Miodrag Radović i Dušica Davidović i Dragan Aranđelović iz “Niške priče”.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Netko bješe Simonov Miloše,
bješe Mišo u maleno Nišo,
pokraj mutne vode Nišavice.
Načinio Mišo dosta štete,
zidajući tvrđavske klozete –
štambilj tuko gde mu mesto nije,
sve na štetu proklete avlije!
У малено Нишо???? Убоде га ко с прст у џем.
ma dosta vise proveravaj i dosta vise pricaj nego nesto radi,ima da oguglamo na te vase provere kad od njih nista nismo videli
Nisam ni hteo dalje da citam cim sam video da su „oformili savet“ samo izvolite sedite ocete kafu da vam skuvam .
Na mestu gde je stradalo na hiljade Nislija,gde su Bugari ubijali u 1.Svetskom ratu, tu se nalaze kafici.Peva se,veseli…Samo u Srbiji to moze da bude. TUGA!
Super, onda neka provere sta bi sa onom septickom jamom koje su kopali radnici Gorice! Gde oticu njihove otpadne vode?
Ha,ha!!Pa svi koji su to radili i dalje su celnici ili sefovi po upravama.Samo su se izrotirali da se na „sete“ novi funkcioneri na vlasti i usput pribavili nove clanske karte.Ima potpisa na ugovorima
Ugostiteljski objekti na Tvrdjavi su najvece ruglo tog istorijskog spomenika i sramota ovog grada zajedno sa cinjenicom da je na Tvrdjavi i sastajaliste djubretara!Totalni nemar prema spomeniku!!
Gradski javni pravobranilac treba da prekontrolise ugovore o zakupu
GRADSKI JAVNI PRAVOBRANILAC JE NA SVE TE UGOVORE DAO SAGLASNOST
Stranacke komisije nikada nisu dale nikakav rezultat. Pitanje nelegalnog zakupa lokala je predmet za policiju. Ulaz u UNESCO je predmet za strucnjake. Gradonacelnik i komisija nisu ni jedno ni drugo.