Posle četrdesetak dana izolacije u niškom Gerontološkom centru i smirivanja epidemiološke krize, radnici ove ustanove dobili su dozvolu da napuste kapije staračkog doma. Neki su dobili odmor od 10 dana, a neki su nastavili da rade, ali po završetku smene mogu da odu svojoj kući. Kažu da novoobolelih nema, a nadležni ne daju zvanične informacije.
Dugo su radnici bili zatvoreni u karantinu Gerontološkog, od 12. aprila, a bezuspešno su se žalili i tražili da ih neko zameni.
Ipak, pre desetak dana konačno su neki dobili dozvolu da izađu, a kažu da im je to dozvoljeno zbog toga što nije bilo novoobolelih. Prvi koji su izašli dobili su desetak dana plaćenog odsustva, ali to nije važilo za sve, navode izvori iz GC.
Ostali su morali da prihvate taj rad od 12 sati i da potpišu – kažu.
Ovoga puta, posle završenog posla i smene mogu kući, dok su ranije i slobodno vreme provodili na poslu, u jednoj od tri karantinske zone koje su postojale u Gerontološkom centru.
Koliko je radnika trenutno u Gerontološkom centru, koliko korisnika, kakva je epidemiološka situacija, neke su od zvaničnih informacija koje bi trebalo da su poznate javnosti, ali ih nadležni nisu dali.
Nova v.d. direktorka centra Slađana Maranović Nikolić ponovo nije bila u kancelariji kad su je pozvali novinari. Epidemiolozi koji prate Gerontološki nisu želeli da daju izjave bez znanja direktora Instituta za javno zdravlje, a on nije odgovorio na pozive i pitanja upućena sms-om. Ovakav krug “gluvih telefona” nije bio retka pojava od početka epidemije, a tražiti zvanične informacije od nadležnih zna da bude lutrija za novinare, iako su nadležni tu da javnosti predoče činjenice.
Radnici iz Gerontološkog kažu da ih ima tridesetak sada na dužnosti, a da su korisnici vraćeni iz Kliničkog centra, oni koji su preživeli jer je GC bio jedno od najvećih žarišta korona virusa u Srbiji.
Kažu da nisu dobili odmor posle iscrpljujućeg karantina jer nema ko da ih zameni.
Niko neće da se prijavi za malu platu – kažu radnici.
Dodaju i da je situacija mirna i da nema novoobolelih u ovom staračkom domu.
Podsetimo, Gerontološki kao žarište odneo je desetine života u krizi izazvanoj virusom korone. Bivši direktor ove ustanove Milan Stevanović nalazi se u pritvoru, a postupak protiv njega je u fazi istrage. Sumnjiči se za ugrožavanje javnog zdravlja.
Kako se odvijala kriza u Gerontološkom centru, možete čitati ovde.
Sve vesti o korona virusu na jugu Srbije, možete pogledati ovde.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Šteta ta radnike. JADNI KORISNICI
Koji korisnici se vratili? Kada je polovina tih korisnika nazalost preminulo..
Sta mislite zasto cute? Pa zato sto je mnogo tih korisnika preminulo, a i iz moje porodice.. dok sam pratio situaciju 60ak je preminulo od covida a kasnije jos koliko nek vam kazu nadlezni, direktori, ministri, gradonacelnik, direktor KC-a, strucnjaci iz Infektivne u penziji..
Zasto se misli da su podaci o broju preminulih sakriveni?Mislim da to nije cilj globalista.Ko je pratio pocetak ove svedske predstave morao je da primeti da se govorilo o milionima umrlih.Sama Merkelova je govorila o 70.000.000 zarazenih nemaca i cak cetiri kruga.Ocigledno da su se negde sapleli,nije ispalo kako je planirano ali sada vidimo kako ide nsaatavak,sa bezveznim merama kada je kraj ovoga