Raspodeljena sredstva medijima u Vranju – podobnim televizijama najviše novca

autor: M. T.
800x600 Vranje medijski konkurs foto aleksandar kostic
13 miliona za televizije; Ilustracija; foto: A.K.

Na ovogodišnjem Konkursu za sufinansiranje projekata iz budžeta grada za proizvodnju medijskih sadržaja u Vranju, na kojem je podeljeno ukupno 16,5 miliona dinara najveći deo novca građana dobili su mediji koji su vlasnički, finansijski i programski bliski vlastima.

Od ukupne sume, čak 13 miliona pripalo je TV stanicama, a svim ostalim medijima 3,5 miliona dinara. Ukupno je bilo 12 prijava a podržano 5 medijskih kuća.

Najbolje su prošle televizije u vlasništvu Zorana Veličkovića, kojima je dodeljeno 6,7 miliona dinara, od toga privatizovanoj Radio-televiziji Vranje 6,1 miliona dinara, a TV Bujanovac 600.000 dinara.

Televiziji Vranjska plus koja je prošlog meseca dobila i regionalnu frekvenciju pripalo je 5,3 miliona dinara. Reč je o televiziji koja je osnovana 2016. godine i čija je vlasnica bila predsednica Saveta za informisanje vranjskog SNS-a Mirjana Dodić da bi nakon njene smene na njeno mesto došao lokalni funkcioner SNS-a u Vranjskoj Banji Marjan Stošić. Televiziji Infopuls dodeljeno je 400.000, dok je TV Ritam dobila 600.000 dinara.

Za proizvodnju medijskih sadržaja, za radio, internet, štampane medije i novinske agencije u 2019. godini podneto je 37 projekata, a podržano 11.

Najviše novca dobio je portal televizije Vranjska plus 950.000 dinara, OK Radio i Radio Vranje dobili su po 450.000, Radio Ritam i Vranjska Banja po 150.000 dinara, internet portal Radio televizije Vranje 300.000, Vranje news i OK portal dobili su 350 i 300 hiljada, Vranjenet 150.000, Televizija Infopuls i Čuvari Srbije po 100.000 dinara i Jugmedija 200.000 dinara.


Obradović: Nastavlja se praksa koja je dovela do gašenja Vranjskih

Novinar i osnivač bivšeg nedeljnika Vranjske Vukašin Obradović kaže da Vranje nastavlja sa praksom koja je i dovela do toga da u Vranju više i ne postoje nezavisni mediji.

Ono što je i dovelo do gašenja Vranjskih, sada je ovo samo jedna epizoda u toj nekoj praksi. Očigledno je da vlast u Vranju nema nikakvu nameru da menja način raspodele sredstava i bilo bi dobro da je to samo u Vranju, nažalost to je praksa sa kojom se susrećemo i u mnogim drugim gradovima – kaže Obradović.

On dodaje da je izlazak iz ovakve medijske situacije hitno potreban i da nešto mora da menja.

Kao i onda kada su prestale da postoje Vranjske i danas ponavljam apel i udruženjima i asocijacijama medija da mi moramo što pre da nađemo odgovor na ovakve situacije jer očigledno je da vlast nema nameru da bilo šta promeni kada je u pitanju projektno sufinansiranje medija od javnog značaja – zaključuje Obradović.

Portal Infovranjske za koji kažu da je naslednik Vranjskih u svakom, osim u pravnom pogledu, nije učestvovao na konkursu i nije tražio nikakva sredstva.

Autor:
M. T.
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.