Vlasotince, jedna od najlepših varoši na jugu Srbije, ima nekoliko važnih simbola, a među njima je svakako mlin na reci Vlasini, koji je posle privatizacije renoviran i sada je spreman da obavlja sve funkcije kao i pre mnogo decenija.
Marija Kocić, vlasnica pekare „Sanja“, kaže da joj se kupovinom mlina ostvario jedan od snova, a kompletan ciklus proizvodnje sada je zaokružen.
– Ove godine ćemo primiti sve ponuđene tržne viškove žita i zato ratari ne bi trebalo da brinu – kaže Kocićeva.
U renoviranje mlina nova vlasnica, odnosno njeno preduzeće, gde je zaposleno više od 40 radnika, uložili su 50.000 evra, ali ocenjuju da će im se investicija i trud brzo isplatiti i da žele do uposle još nekoliko radnika, što u ovo vreme velike ekonomske krize nije zanemarljivo.
Vlasotinački mlin, iako istinsko obeležje grada na Vlasini, poslednjih godina bio je potpuno zapušten.
Sagrađen daleke 1895. godine mlin, koji je jedno vreme koristila leskovačka mlinska industrije „Umipek“, najstariji je i najpoznatiji industrijski objekat u ovom kraju i jedan od najstarijih objekata na jugu Srbije koji rade.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
BRAVO!
Odlican primer da nisu svi novopeceni uspesni preduzetnici isti, da znaju samo da prave pare i kupuju besne automobile vec da se radja nova klasa ljudi koji umeju da vrednuju i da se brinu i o bastini.