Iako je izgrađena pre više od 20 godina i dugo nije radila, sa česme “Drvo” na raskrsnici ulica Nikole Pašića i Nade Tomić ponovo teče voda. Ovo je dvadeseta javna česma na teritoriji grada koja je u funkciji.
Česma je, kako piše na njoj, izgrađena 1995. godine kao donacija porodice Jocić. Mnogi građani i ne pamte ovo zdanje kao česmu jer sa nje dugo nije tekla voda, a u niškom Vodovodu i u Gradskoj opštini Medijana nismo uspeli da dobijemo preciznije informacije o tome da li je česma ikada radila i koliko dugo je bila neispravna.
Česma nije radila duže vreme zbog ozbiljnijeg kvara, ali smo prošle nedelje pustili vodu na zahtev opštine. Obavili smo sve neophodne analize koje predviđa procedura i voda na njoj je ispravna. Ovo je 20. česma u gradu koja radi – rekli su u JKP “Naissus”.
Na “Drvetu” postoje 4 česme, a voda neprestano teče sa dve. S obzirom na to da oko njih ne postoji nikakvo „korito“, voda otiče pravo u kanalizaciju.
Kako su rekli u Medijani, ne postoji mogućnost da postave slavine ukoliko to ne odobri donator.
Česma ne radi punim kapacitetom kako bismo uštedeli vodu, jer nema slavina. Otklonili smo sve kvarove i osposobili je, ali ne možemo da stavimo slavine osim ako donator ne bude želeo da je menja – rekli su u opštini.
U vodovodu kažu da je bilo ideje da na ove česme postave senzore kako bi voda tekla samo ukoliko ih neko koristi. Međutim, kako tvrde, pokušaji nisu uspeli iz razloga što idejni projekat „umetnika“ podrazumeva da voda neprestano teče.
U “Naisusu” kažu da od skoro rade i česme u Spomen-parku Bubanj kao i u Gornjoj Toponici. Problem je, međutim, što građani često oštećuju javne česme.
Skidaju se slavine, kradu se i lome delovi. Apelujemo na građane da ne oštećuju javnu imovinu – kažu u Vodovodu.
Na česmi koja se nalazi na platou ispred hotela „My place“ skoro su, kažu, menjali slavinu koja je bila oštećena, dok su po “Drvetu” iscrtani grafiti.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Nikada nisam ni primetio da je to česma… A za slavinu šatro ne može da se zameni, nego aj ovde u Niš stalno nešto ima kao razlog.
Ko god da je doneo ovakvu odluku,zasluzuje pohvalu!Cesma je umetnicko delo i ne treba joj kaciti slavine,jer pored svrsishosnosti i ukras je tog platoa.Jos kad bi zvrljotine bile izbrisane…
A ja predvidjam da umetnik plati racun za vodu.
Sklonite te odvratne zardinjere sa platoa oko cesme, nesrecnici priuceni. Pustite prostor da dise a ljude da prolaze.
Могли су да сачекају и Новембар који је иначе познат по високим температурама. Нису требали журити …