
SOS telefon Udruženja Osvit već 17 godina dostupan je 24 sata za sve žene koje žele da prijave nasilje, bilo na srpskom ili romskom jeziku. Zašto je važno da ovakvi centri podrške postoje i šta su sve uradili, u emisiji 15 minuta govorila je osnivačica i direktorka Ana Saćipović.
Kancelarije imaju u Vranju i Nišu, ali ih zovu žene iz cele Srbije. Mnoge zovu da se požale i potraže savet i ne žele da prijave odmah.
Nakon 20 sati zovu nas iz svih gradova, jer jedini smo dostupni non – stop. Na SOS telefonu rade obučene konsultantkinje i sve su prošle kroz više nivoa obuka za rad sa ženama sa iskustvom nasilja – kaže Ana Saćipović.
Ako ste vi zaista senzibilisane kao osoba, da pružate podršku vi tad ne gledate ni na nacionalnu pripadnost, status, obrazovni nivo – ističe Saćipovićeva.
Kako sarađuju sa institucijama, šta bi trebalo uraditi da žene budu više zaštićene i kako smanjiti broj žrtava, možete pogledati u linku na vrhu stranice.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Sve to lepo zvuci,ali kako to da fond placa da cela familija ide na letovanja i to hotelski smestaj, znaju li to donatori?