NIŠ – Novi ambasador Francuske u Beogradu Fransoa Gzavije Deni bio je u Nišu, gde je razgovarao sa prvim čovekom ovog grada, Milošem Simonovićem.
On je bio zadovoljan radom Francuskog kulturnog centra u Nišu, a dodao je da će saradnju juga Srbije i Francuske poboljšati otvaranje pogona Sažem u Nišu, ali i formiranje katedre za Francuski jezik na Univerzitetu u ovom gradu.
Simonović je na sastanku sa Denijem naglasio da će Sažem početi gradnju fabrike električnih brojila početkom marta meseca.
– Sažem je u Siepi aplicirao u petak za podsticajna sredstva. Pregovori sa ovom kompanijom su uspeli tako da je to još jedan doprinos zapošljavanju u Nišu. Što se tiče katedre za Francuski jezik, sve ćemo učiniti da se ona otvori 2011. godine – rekao je Simonović.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
I ovo je bolje nego da se nista ne desava ali ne treba biti preterano euforican oko toga.
U prevodu: fizikalci ce da rade na izradi strujomera za neke sitne pare a domace firme (ima puno firmi koje se bave izradom modernih el. brojila) ce preci na neku drugu delatnost da bi ustupili sazem-u da preuzme taj posao. Sazem pri tome ima podsticaj od drzave (siepa-e) u vidu novca za to preuzimanje trzista a taj novac vodi poreklo od firmi koje vec rade u Srbiji i koje placaju porez drzavi.
Druga stvar bi bila da neko dovede u juzne krajeve velike ICT kompanije poput IBM, At&T, Cisco (kao sto su Cesi uradili u Brnu).