
Naročito je komplikovano kada hitna pomoć, kućna nega ili pošta dođe u niško naselje Pasi Poljana, jer u njemu većina kuća nema brojeve. Meštani kažu da je u nekim ustanovama takođe problem kada im vide adresu u ličnoj karti, a situaciju sa brojevima u ovom naselju iz Republičkog geodetskog zavoda opisuju kao specifičnu.
I tako, kažu, nastaje zbrka. Na nju je naišao i stanovnik Pasi Poljane koji živi u legalizovanoj kući, ali je imao problem u niškoj Policijskoj upravi kada je prijavljivao na svoju adresu dvoje novih ukućana.
Službenica se čudila što mi u ličnoj karti stoji „Pasi Poljana b.b.“ i tražila da donesem neke račune od struje da vidi da li i tu stoji isto. Tek kad sam to odneo, prijavila je novog člana. Onda sam otišao da prijavim drugog stanara na svoju adresu i tada su mi doneli neki papir iz Katastra, rekli mi da imam broj kuće i pokazali koji je. Rekli su mi da treba da platim neke takse, podnesem zahtev i promenim adresu jer sad imam broj. Sve je mnogo konfuzno i besmisleno – kaže meštanin.
Vozači hitne pomoći, brze pošte i taksisti, prema rečima meštana Pasi Poljane, često kruže po naselju dosta dugo dok pronađu koga treba. Dodaju i da je veliki problem kad je njihov poštar na odmoru ili bolovanju, pa dođe novi koji ih ne poznaje.
Ovo je kao da ne živimo u 21. veku. Ranije je poštar ostavljao poštu u dragstorima ili kod porodice koju pronađe, pa da oni dele dalje. Sad nas zna i nemamo većih problema, ali kad ga neko zameni nastaje haos. Nedavno mi je tako izgubljen važan dokument – žali se jedan građanin.
Iz RGZ-a navode da su se zakoni koji se tiču adresa i brojeva kuća dosta menjali i da ne znaju šta se konkretno desilo u ovom naselju.
Ta prigradska naselja su se obično naglo širila, mnoga su sa nelegalnom gradnjom, a ulice su nekako nastajale spontano, bez većeg reda. U suštini, kad neko gradi kuću on treba da podnese i zahtev za broj – objašnjavaju iz RGZ-a.
Za Grad Niš je, kako saopštavaju, završeno ažuriranje adresnog registra i svi podaci su javno dostupni na digitalnom servisu „Geosrbija“, a građani u niškom Katastru mogu dobiti besplatno obaveštenje o broju kuće koja se nalazi na određenoj parceli.
Dalja procedura nije besplatna.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Isti slučaj i sa ulicama Sindikalni stanovi i Vase Čarapića- deo druge pripojen prvoj i svi žive na različotim adresamo od onih u l.k.
Tako je to u birokratiji,menjaju imena ulica samovlasno bez pitanja ljudi koji tamo zive i skupo je da zamene table.Sramota je sto su dobrovoljci ratova od 1991-1999 ostali bez imena ulica verovatno nisu zasluzili a branili su srpski narod.
„Gradjani“, obratite se svom odborniku,sto ga za flasu zejtina i kilo brasna glasaste ! Ako,uopste ,znate ko je !
Nije samo tamo pometnja. U Nas Nikola Tesla prema N. BANJI je opšti haos. Ne znamo ni tačnu ulicu a kamo li broj. Katastrofa!