Tokom vikenda preminula 2 kovid pozitivna pacijenta Bolnice u Prokuplju

autor: Lj.M.
800x600 KORONA BOLNICA
Tokom vikenda preminula 2 kovid pozitivna pacijenta; Foto: Lj. M.

Na Infektivnom odeljenju prokupačke Opšte bolnice od posledica virusa korona preminula su dva kovid pozitivna pacijenta tokom vikenda. Na kiseoničkoj potpori trenutno su 42 pacijenta.

U toj ustanovi hospitalizovana su 63 pacijenta, od kojih je kod 59 testiranjem potvrđeno da su pozitivni na koronu, 6 više od prošlog ponedeljka, 24. januara.

Većina hospitalizovanih je sa bronhopneumonijom i srednje teškom kliničkom slikom – kažu u Bolnici.

U istom periodu pregledana su 182 pacijenta sa simptomima respiratornih infekcija pod sumnjom ili pozitivnih na koronu.

U kuršumlijskom Domu zdravlja prema poslednjim podacima, od 187 pregleda, testirano je 110 osoba od kojih je 51 pacijent pozitivan na kovid.

Autor:
Lj.M.

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.