Posle godinu i po dana istrage Osnovno javno tužilaštvo u Nišu je odbacilo krivičnu prijavu protiv bivšeg direktora Kliničkog centra Srbobrana Trenkića i predsednice Nadzornog odbora te ustanove zbog sumnje u umešanost u korupciju.
Kako je novinarima Južnih vesti potvrđeno, Tužilaštvo je utvrdilo da nije bilo kršenja zakona pri nabavci službenih automobila za Klinički centar.
Nakon preduzimanja dokaznih radnji iz prikupljenih dokaza i pribavljenog veštačenja utvrđeno je da je cena po kojoj su plaćeni automobili u trenutku kupovine bila najniža cena na tržištu Republike Srbije po kojoj su se automobili koji su bili predmet kupovine mogli kupiti – kažu u Tužilaštvu.
Podsetimo, krajem aprila prošle godine niška policija je protiv Trenkića podnela krivičnu prijavu zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj.
Kako je tada saopšteno, Trenkić je bio osumnjičen da je 2009. i 2010. godine kupio 4 automobila iako nisu bili predviđeni Planom javnih nabavki, ali i da ih je platio „više od tržišne vrednosti“.
Krivična prijava je tada bila podneta i protiv predsednice Nadzornog odbora Kliničkog centra Vesne Milenković, koja je bila osumnjičena za nesavestan rad u službi jer, kako je pisao u prijavi, nije kontrolisala rad direktora.
Srbobran Trenkić je bio direktor Kliničkog centra u Nišu od 2004. do februara 2011. godine kada je podneo ostavku na tu funkciju.
Ovi tekstovi nastali su kao deo projekta „Susteinable development of Investigative Journalism in South Serbia“ koji je podržan od strane Ambasade Kraljevine Norveške u Srbiji.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Sad pokrenuti privatnu tuzbu protiv policajaca koji zarad dobijanja poena, podnose krivicne protiv svih i svakih onsovanih, neosnovanih pod izgovorom „postoji sumnja“.
Planom javnih nabavki i ako je cena automobila bila viša od tržišne ne shvatam gde vidite prikupljanje jeftinih poena. Zbog ovakvih u pravosuđu neophodan je Zakon o poreklu imovine.
Ko postavlja pitanje, i ko treba da odgovara, kroz šta je morao da prođe ovaj čovek, ukoliko nije bilo osnova za podnošenje krivične prijave?
Šta je postignuto, do danas, ovolikim brojem hapšenja?
indikativno je da JV objavljuju selektivno takve informacije,jer kada sud donese prav. presudu da je neko lice koje obavlja javne poslove zloup. polož. odg. lica i naneo štetu subjketu,o tome JV ćute!
Idemo ka evropskoj uniji, sto vise krivicnih prijava znaci da se borimo protiv korupcije i kriminala pa makar bili i neosnovani. Sve u cilju ostvarivanja efekata i zamzivanja ociju javnosti.
Kakvi automobili, kakve gluposti. Za ovakve pod hitno ispitati poreklo imovine! Iznenadićete se imovinom stečenom za kratko vreme ovog gospodina.
Imovina, pa sin, snaja pa specijalizacije za iste, pa privatna klinika sad…. Čovek ko je uveo cenovnik U KC-u.
Šteta što takav čovek nije više na čelu KC-a, njegovim odlaskom su najviše izgubili pacijenti. Jedan od retkih koji vredi.