U nedelju u Domu zdravlja internistički pregledi bez zakazivanja

dom zdravlja nis 1 foto lj j
Dežuraju službe Doma zdravlja; foto: Lj. J.

U nedelju, 10. marta, od 8 do 16 sati građani će u niškom Domu zdravlja moći da bez zakazivanja dođu kod lekara interniste koji će uraditi EKG i kontrolu pritiska, a uzorkovaće se i krv za glukozu, kao i trigliceride i holesterol.

Kako saopštavaju iz niškog Doma zdravlja preventivni internistički pregledi biće organizovani u nedelju u oko 170 zdravstvenih ustanova širom Srbije.

Napominju da je organizovan internistički pregled na Odeljenju interne medicine u prizemlju Doma zdravlja, dok će se uzorkovanje krvi za kontrolu glukoze i lipidni status raditi u laboratoriji na prvom spratu.

Iz Doma zdravlja isitču da su bolesti srca i krvnih sudova vodeći uzrok oboljevanja i umiranja u Srbiji i u svetu.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.