Petomesečni ciklus radionica za decu od 7 do 17 godina, koji ima za cilj da ih nauči kako da zavole muziku, ali i da je izvode, počeće u martu. Probni čas za one koji žele da vide kako će radionice izgledati, održaće se 2. marta u Pozorištu lutaka, od 18 sati. Ovaj javni čas održaće učesnici Nišvila koji godinama vode programe i radionice za decu.
Mališani koji se do 1. marta prijave za učešće u programu Nova era džezera moćiće da budu i učesnici javnog časa, a ne samo posmatrači kao ostali građani.
Na javnom času će, kako najavljuju organizatori, biti reči o opštim elementima muzike kroz istoriju i teoriju, a akcenat će biti na kulturi slušanja muzike.
Takođe ćemo pokušati da napravimo paralelu između muzike afroameričkog porekla i muzike sa našeg govornog područja. U poslednjem delu radionice prijavljeni polaznici imaće priliku da kroz konkretne primere sviranja bliže upoznaju bluz i džez i da se oprobaju u istim – navode organizatori.
Umesto ulaznice za javni čas, građani će moći da daju dobrovoljni prilog koji je namenjen sestrama Bašović, koje više od decenije boluju od retkog genetskog oboljenja Fridrajhova ataksija.
Javni čas će, kako najavljuju, voditi Željko Ljubić i Bojan Bojković koji već četiri godine, u sklopu Nišvil festivala, vode Jazz for kids binu, a Ljubić je i organizator Nišvil Workshopa.
Inače, Štek House i Udruženje Porodična Filharmonija ovaj javni čas organizuju kao uvod u projekat Nova era džezera, u okviru koga će decu i mlade da uče muzici. Radionice u okviru projekta počinju od 6. marta, a kako najavljuju, održavaće se u Oficirskom domu.
Projekat #NovaEraJAZZera čini serija muzičkih radionica i javnih nastupa polaznika. Cilj ovog projekta je muzičko i sociološko opismenjavanje u vidu lakšeg pristupa muzičkoj literaturi i praksi – objašnjavaju.
Oni koji žele da učestvuju na radionicama treba da se prijave tako što će popunti formular na linku.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Lepa prilika za upoznavanje mladih naraštaja sa muzičkim pravcima koje nisu masovno zastupljene na medijima koji su aktivni u etru. Iskrena podrška sa moje strane za ovakve akcije i projekat. Prijavio sam svoje dete i sigurno ćemo doći.