
Solarni park „Beja“ u selu Džepnica kod Blaca mogao bi da predstavlja jedan od najvećih planiranih energetskih projekata u ovom delu Srbije. Taj projekat će značajno doprineti energetskoj stabilnosti, smanjenju zagađenja i otvaranju novih radnih mesta u opštini Blace.
Projekat uključuje izgradnju infrastrukture neophodne za priključenje na elektroenergetsku mrežu, a u toku je rani javni uvid koji se organizuje kako bi se javnost upoznala sa početnim rešenjima.
Svi zainteresovani mogu da dostave svoje primedbe i predloge u pisanoj formi, predajom dokumenta u pisarnici Opštine Blace. Ova faza posebno je važna jer građani i stručnjaci mogu da daju komentare, sugestije i primedbe koje bi mogle da utiču na dalji razvoj projekta – kaže se na sajtu Opštine Blace.
Plan detaljne regulacije za izgradnju solarnog parka „Beja“ i prateće infrastrukture u ataru sela Džepnica kod Blaca otvoren je za javnost i svi zainteresovani građani mogu da pogledaju dokumentaciju elektronski, na sajtu Opštine Blace ili lično u zgradi Opštine, kancelarija broj 34, radnim danima od 8 do 14 sati.
Deo javnosti zabrinut je zbog mogućeg uticaja na prirodu i poljoprivredno zemljište pa se očekuje da će tokom javnog uvida razmeniti mišljenja i dobiti korisne informacije.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
U tekstu ne pise cija je solarna elektrana. Da li je u pitanju EPS ili neki tajkun ili mozda strani investitor? Da li ce ovog puta drzava raditi u interesu naroda ili ce izacu u susret stranim kompanijama i domacim kumovima?Zasto ne daju subvencije porodicama na selu da postave panele? Zasto ne postave solarne panele na krovive javnih ustanova umesto na poljoprivredno zemljiste? A gde sam ja u celoj prici? Hocu svoj deo
doprineće otvaranju radnih mesta? na koji način tačno? na desetine i stotine solarnih parkova postoji širom Z.Evrope i ne zahtevaju radnu snagu. Nije to fabrika za motanje kablova. Što se tiče energetske stabilnosti, to jeste tačno. Doprineće en.stabilnosti, smanjenju zagadjenja i proizvodnji el.energije iz obnovljivih izvora eneregije.
E to je sve „za preduzeće“ i za intenzivni razvoj poljoprivrede ! Sigurno će biti i subvencija u iznosu od 10.000€ po panelu.
Samo vi unistavajte poljoprivredno zemljiste , zarad ovih gluposti