Do kraja građevinske sezone trebalo bi da bude završena kompletna trasa kanala „Bare“ u vrednosti od 52 mliona dinara.
Posle okončanja radova, ovaj kanal, koji je godinama bio u lošem stanju, što je dovodilo do poplava i brojnih protesta meštana nekoliko sela, biće predat na upravljanje Javnom preduzeću „Srbijavode“ i tada će zvanično ući u sistem odbrane od polava Republike Srbije.
Radovi na kanalu „Bare“, u dužini od nekoliko kilometara, traju sa prekidima duže od godinu dana, a do zastoja je dolazilo kako bi Vlada Srbije utvrdila opšti interes i objekat dobio kapacitet koji će biti dovoljan da prmi svu vodu koja se sliva posle velikih kiša i poplavnog talasa.
Prema rečima Dragane Stošić, direktorice Direkcije za urbanizam, trenutno se izvode završni radovi i u kanalu koji prolazi preko tzv. Bunibrodskih livada, postavljaja se kamena obloga, a obaviće se i betoniranje kroz selo Bobište u dužini od 400 metara.
Lokalna samouprava je za izgradnju kanala „Bare“ izdvojila 10 miliona, a iz republičkih izvora pristigla su preostala sredstva od 42 miliona dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
A sta ce biti sa objektima sagradjenim preko pomenutog kanala? Kako su uopste oni dobili dozvole za gradnju?