Igrica „They mean well“, kojom autorski četverac firme “Neopix” iz Niša želi da probudi svest o odgovornom ponašanju prema Zemlji i podstakne humanost, na takmičenju „Casual Connect“ izabrana je među tri najbolje u Srbiji.
Igrač se stavlja u ulogu naše planete gde pomoću štita brani stanovništvo od kometa i pravi balans u populaciji čovečanstva. Da bi opstala, Zemlja prema scenariju igre mora da se brani, ali i da propušta nebeska tela u orbitu kako se ne bi prenaselila.
Ovu igricu na „gejm džem“ takmičenju „Casual Connect“, kako to i nalažu pravila, niški tim je uradio za nedelju dana. Kako objašnjavaju, to je bila samo prva verzija koju trenutno usavršavaju jer su, napominju, za kvalitetnu igricu potrebna i do 4 meseca zajedničkog rada dizajnera, artista, modulara i ostalih u timu.
Premija ovog konkursa bila je učešće na najvećem inovacionom sajmu u Evropi i Aziji koji će se održati u Tel Avivu, ali je Nišlijama put zamalo izmakao. Njihova igra se od drugih na takmilčenju razlikovala prema ideji da humanim ljudima omogući da preko nje doniraju novac.
Odlučili smo da razvijemo igru jer podiže svest ljudi o bitnim problemima. Pripremamo verziju za pametne telefone koja će po završetku partije pružati igraču mogućnost da u realnosti donira novac i pomogne u nekoj dobrotvornoj ustanovi za očuvanje Zemlje – kaže producent igre Miloš Micaković.
Kreatori igre ističu da je najteži deo posla bio osmisliti priču. Igrica kroz nivoe prati razvojni tok naše planete koja komentariše postupke stanovnika, tako ih, recimo, pravda za seču šuma ili ratove.
Uspeli samo da sa mnogo malo sadržaja da obuhvatimo puno, zbog toga je igrica doživela uspeh, ali smo svejedno bili oduševljeni jer nismo ulagali u promociju. Stalno konkurišemo na gejm džemovima jer se tu najbolje vidi reakcija publike – rekao je dizajener igre Milan Andrejevic.
On i njegove kolege osim igara proizvode aplikacije i sajtove. Najavljuju nove kreativne igre kojima će okušati da se oprobaju na tržištu.
Južne vesti će objavljivati tekstove novinara “Balkanske omladinske redakcije” koju čine mladi iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Makedonije. Sve njihove multimedijalne forme sa fokusom na teme koje se tiču mladih možete naći na zajedničkoj platformi “Omladinska redakcija”.
Sadržaj koji će biti rezultat prvog angažovanja 60 mladih novinara iz regiona mogu da objave i drugi mediji, uz prethodno kontaktiranje predstavnika organizacije IDEA SEE (gigic@idebate.mk).
Sve ovo omogućava projekat “Balkanska omladinska redakcija” koji, u partnerstvu sa “Južnim vestima” u Srbiji, radijom UGD FM u Makedoniji i “ONAuBIH” u Bosni i Hercegovini, organizuje IDEA SEE, a podržava “Open Society Foundation”.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0