Vojno zdravstvo Srbije „jače je“ za 15 novih sanitetskih vozila, dobiće ih tri najveća grada, ali iz Ministarstva odbrane nisu naveli koliko je saniteta planirano za Vojnu bolnica u Nišu.
Nova vozila za prevoz vojnih osiguranika, parkirana u krugu Vojnomedicinske akademije u Beogradu, obišao je juče ministar odbrane Miloš Vučević.
Reč je o 15 novih saniteta namenjenih za potrebe sistema zdravstvene zaštite u Ministarstvu odbrane, kako je saopšteno, a imaju svu neophodnu savremenu medicinsku opremu i namenjena su vojnim zdravstvenim ustanovama, a sve sa ciljem pružanja bolje zdravstvene zaštite vojnim osiguranicima.
Plaćena su 120 miliona dinara, postoje četiri različita tipa koja omogućavaju i prevoz osoba sa invaliditetom, pacijenata koji idu na dijalizu, a ima i onih koji su namenjeni za pružanja zdravstvene pomoći ugroženim pacijentima.
Posle mnogo godina veći broj sanitetskih vozila je kupljen od jednog proizvođača, da bi to smanjilo troškove održavanja i opremanja. Struka je rekla koja su vozila najbolja i koja su potrebna, a Uprava za vojno zdravstvo ih je rasporedila za zdravstvene ustanove u Beogradu, ali i za vojne bolnice u Novom Sadu i Nišu i time smo regionalno pokrili celu državu – rekao je ministar odbrane.
Ministar nije precizirao koliko će novih saniteta pripasti niškoj Vojnoj bolnici.
Podsetimo, Vojna bolnica u Nišu uskoro obeležava 146 godina postojanja, a za prošlogišnji jubilej su naveli da su spremni da pružaju usluge i civilima, ali da o tome odlučuje Vlada.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Vojna bolnica je slika i prilika ovog drustva.Spolja gladac,unutra jadac.To nije ni V od nekadasnje Vojne bolnice!
Nekada je bila bolnica sa strucnim kadrovima doktorima pogotovo…sada mnogo ispod proseka kao nekada.
Rešenje je u spajanju civilnog i vojnog sektora u jedan sistem, tako da građani mogu da se leče i u KC ili VB Nis, koji bi bili tercijarna odnosno sekundarna zdravstvena ustanova. Trenutno u VB Nis kvalitet lecenja i obim posla znatno zaostaju nego u KC Nis
Lečenje u Vojnoj bolnici je po vodičima dobre prakse te se ne razlikuje u odnosu na druge ustanove. KC treba porediti sa VMA a ne sa VB Niš.
u vb niš se leči po protokolima kao i u drugim bolnicana. KC treba da sa upoređuje sa VMA pošto je to isti nivo lečenja a ne sa VB Niš.
Svi lupaju „ki otvoren prozor“ ! Na VMA ima oko 100 i nešto prof dr sci nauka a u Nišku vojnu bolnicu ima 30 specijalista…
Blago „narodu“ koji pojma nema ni o čemu. Osim za 1.000 , 1.500 , 3.000 , 10.000 dinara + „besplatni“ vaučeri te izdangubiše 20h !
„Banje“ će gi izleče ali banje ne leče mozak a to je neizlečivo ! Jedino Toponica – Gornja ! I „Laza K. Lazarević“ ali je prebukiran !
@vukašin : Koji protokoli , brate ? Onolika Vojna bolnica , lekara nemam pojma koliko a pacijenata … 40 ! Nekada je VB Niš bila institucija za ugled i ponos ! Danas je „ogledalo“ , nazovi države i „vrhovnog komandanta“ , košarkaškog „trenera“ …
„Narod“ je izabrao /1.500 din za glas/ pa će tako i da ga leče…