Većina otpadnih voda se direktno ispušta u Nišavu i to se odražava ne samo na kvalitet javnog zdravlja u Nišu, već i čitavog crnomorskog sliva gde Nišava otiče, zbog čega je važna izgradnja postrojenja za prečišćavanje, istaknuto je na otvaranju izložbe fotografija “Nišava – održiva budućnost reke“ u parku na keju u Nišu.
Cilj izložbe, koja će u parku kraj Ulice 7. juli biti postavljena do 20. juna, prema rečima ambasadora Švedske Jana Lundina, jeste da se ukaže na značaj čiste Nišave.
Voda odavde teče u Crno more, a mi ne želimo da ono bude zagađeno. Ne može EU da bude dobro ako njenim komšijama nije. Radimo u tom duhu, ali se nadamo i da će Srbija uskoro postati njena članica – ističe Lundin.
Upravo zbog pristupa Srbije EU, ali i zbog zdravlja građana, bitna je izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda koje će uskoro početi da se gradi u Nišu, kaže pomoćnica ministra zaštite životne sredine Sandra Dokić.
Ovo postrojenje je zajednički projekat Srbije, Švedske i Evropske unije, a prema rečima Antoana Avinjona iz delegacije EU u Srbiji, projekat je zahtevao malo više vremena jer je obiman, ali ga privode kraju i ubrzo će početi izgradnja postrojenja.
Želimo da jedan ovako lep grad počne sa prerađivanjem otpadnih voda i utiče na čistiju životnu sredinu. Vidim da ovde ima puno mostova i mislim da je mnogo bolje da gradimo mostove nego zidove. EU gradi mostove i želi da utiče na čistije vode – kazao je Avinjon.
Izložba je deo obeležavanja EU zelene nedelje.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Zi Jin, Rio Tinto i Srbija u kojoj se besomučno seku šume i zagađuju reke, to EU ne želi.
Bilo je perioda I kada su rusili mostove, bombama.
Lepo da znamo ko vas placa.Pozdravite vucica.
Mogu da budem protiv nato i protiv vucica. Ili vam je to komplikovano za razumeti. za otpor svi znamo ko ga placa(o)
Da postrojenje…. zamislite
čija li firma treba da se ugradi u izvodjenje radova
kao da će stvarno biti čistije reke sve to zavisi baš od postrojenja
ha ha ha
koje zamajavanje naroda.
Uvek kasnimo. Jedan Gađžin Han, koji ima dva potočića u kojima ima vode samo kada pada kiša, planira izradnju čak DVE fabrike za preradu otpadnih voda – Taskovići i Donji Dušnik. Kasnimo!