Radovi na energetskoj sanaciji Osnovne škole “Kralj Petar Prvi” u Nišu trebalo bi da budu završeni u oktobru ove godine, kaže direktor Robert Džunić, pa će i predstojeću školsku godinu deo đaka započeti u izdvojenom odeljenju u Pasi Poljani. Vrednost radova je oko 86 miliona dinara, a ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović navodi da očekuje smanjenje potrošnje struje za oko 70%.
Sanacija je počela u aprilu i izvođač je Tončev gradnja, a rok za završetak ističe u oktobru. Džunić kaže da bi trebalo da sve bude završeno pre isteka roka.
Spoljni deo fasade je skoro ceo urađen kamenom vunom. Očekujemo da u najkraćem roku počne zamena stolarije. Unutra je dosta urađeno što se tiče grejanja, odnosno radijatora. Verujem da će ovo prvo krilo biti gotovo i spremno za đake negde do početka septembra, a da će negde u oktobru ostali radovi biti završeni – pojašnjava direktor.
Za jedno krilo, gde je fasada završena, čeka se isporuka prozora, ističe ministarka Đedović, pa će tu nastava moći da se odvija od septembra.
Ja sam zamolila izvođača radova da ubrza isporuku prozora, da bismo bili sigurni da će celo to krilo biti završeno do početka školske godine – kaže Đedović.
Dok se sve ne završi, učenici nekih odeljenja ići će u izdvojeno odeljenje u Pasi Poljani, a Džunić kaže da će to verovatno biti jedan ili dva meseca na početku školske godine.
Ukupna vrednost radova je 86,27 miliona dinara, a Đedović ističe da bi sanacija trebalo da obezbedi smanjenje potrošnje električne energije, samim tim i smanjenje računa, za oko 70%, kao i da se toliko smenjenje očekuje i kada je reč o emitovanju ugljen-dioksida.
OŠ “Kralj Petar Prvi” počela je sa radom 1933. godine, a poslednji put je reknstruisana 2001, kada su rađene struja i kanalizacija.
Trenutno se izvode radovi i na energetskoj sanaciji Osnovne škole “Ivan Goran Kovačić” u Niškoj Banji, u sklopu istog projekta Grada sa Ministarstvom, a gradonačelnica Dragana Sotirovski kaže da je Grad Niš aplicirao i za školu “Stefan Nemanja”, gde je procenjena vrednost radova oko 76 miliona dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Izgleda da sve rekonstrukcije skole unazad nekoliko godina dobija Toncev gradnja.Malo cudno ali mora se stati sa tim.Prevrsili svaku meru.
Koli lepak koristi Toncev gradnja, gramaza stiropora?
Jedina Gradjevinska firma koja pravi zgrade od siporeks blokova. Kako ih nije sramota, i to u Dušanovoj ulici na jednoj od najatraktivnih lokacija.
Zašto se ne napravi potporni zid OŠ Kole Rašić, makar neku ogradu da neko dete ne sklizne niz zasek. Veoma opasna i nebezbedna kosina zemljanog zaseka
Projekat bi bio gotov pre početka školske godine da je angažovan dovoljan broj radnika a ne po principu “njih deset će to da spiče za čas”. Ovo je samo još jedan primer bahatosti svih uključenih u planiranje i izvršenje projekta.
Nisam strucan pa molim neko da mi objasni, kako ce, zamenom fasade tj izolacijom zgrade, se smanjiti potrosnja elektricne energije za 70% ? Koliko znam ne greje se skola na struju
Normalno da će se deca opet klackaju do Pasi Poljanu i to okolo jer će opet raskopavaju Vojvodu Putnika kad radove radi Toncev gradnja
Pogledajte Draganu na četvrtoj slici dragi ljudi