
Nakon godinu dana dokazivanja pred sudom, „Železnice Srbije“ moraće da isplate 100.000 dinara i vrate skulpturu prokupačkom vajaru Dragoljubu Stojanoviću, jer je nisu adekvatno zaštitili, zbog čega je prema presudi, umetničko delo kod prokupačke stanice znatno oštećeno.
Od tada je više puta bezuspešno upozoravao i apelovao na nadležne u Železnici da zaštite delo, a kako to nije urađeno, na skulpturi je, zbog izloženosti raznim vremenskom uslovima, nastala ogromna šteta, zbog čega je autor odlučio da “presavije tabak”, a presuda je donešena ovih dana i po njoj će, pored vraćanja dela, „Železnice Srbije“ autoru morati da isplate odštetu od 100.000 dinara.
Stojanović pojašnjava da se radi o skulpturi koja je rađena u jednom dahu, da predstavlja ljubav porodice i materinstvo, te da su stručnjaci rekli da se radi o izuzetno vrednom umetničkom radu.
Sa druge strane, šef Železničke stanice u Prokuplju Petar Vukadinović kaže da je sa tužbom upoznat tek pre petnaestak dana, da je on nasledio problem od bivšeg šefa stanice i da je raspoložen da se problem reši.
Svi zaposleni se slažu da skulptura oplemenjuje prostor ispred naše stanice i da bi je trebalo zaštititi. Međutim, trebalo bi da nam dostavi nacrt kako da to uradimo. Ja nisam nadležan da odlučujem o tome i, ukoliko postoji inicijativa autora, voljan sam da pismeni zahtev prosledim pretpostavljenima koji će odlučivati o tome – prokomentarisao je Vukadinović.
Vrlo retko je prodavao svoja dela koja su inače „na ceni“, a do sada je imao desetak samostalnih izložbi u Prokuplju i u gradovima širom Srbije.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Nek dodje u bajcibce