Kuću profesorke hemije u penziji Ilinke Knežević koja živi sa teško bolesnim sinom, a koja je prošle zime provela mesec i po dana napolju čuvajući šaht da joj ne isključe vodu, radnici JKP „Blace“ ponovo su pokušali da isključe sa mreže.
Iako je po najvećoj hladnoći uspela da „odbrani“ zimus svojim telom šaht od mašina koje su neprestano dolazile, želeći po zakonu da plati samo dug koji je nastao u prethodnih godinu dana, mašine za kopanje su prethodnih dana ponovo poslate u dva navrata, a Ilinka je ponovo šaht morala da brani svojim telom.
Sada ponovo dane provodi pored šahte u dvorištu, a kako bi se zaštitila, pozvala je policiju i prijavila uznemiravanje.
Inače, muke ove žene koja živi sa teško obolelim sinom koji boluje od šizofrene paranoje, počele su kada je dobila račun za vodu u iznosu od 214.000 dinara koji ona nije mogla da plati.
Ja ne mogu da dozvolim da mi isključe vodu, jer će time meni i bolesnom sinu biti ugrožena egzistencija. Kada donesu zakonsko sudsko rešenje, ja ću im skuvati kafu i pustiti ih da urade svoj posao. Tražim da platim dug za zadnjih godinu dana, jer je to po zakonu. Sve ostalo oni na silu hoće da otmu – kaže Ilinka.
Ona naglašava da pored svega, ima velike probleme i sa sinom kome sada ne može potpuno da se posveti.
Umesto da vodim brigu o njemu, ja dane provodim na ulici i iščekujem kada će ponovo doći mašine. Sporni vodomer zajedno sa porodičnom kućom vodi se na mog pokojnog svekra Dragoja koji je umro pre 15 godina. Da tragedija bude veća, nakon toga mi je umro i suprug, pa imovinski postupak nikada nije sproveden – dodaje Ilinka.
Ona tvrdi da nikada nije dobijala račune za vodu, sem onog poslednjeg na kome je iznos od 214.000 dinara.
Sa druge strane, za razliku od poslednjeg razgovora krajem 2016. godine kada je direktorka JKP „Blace“ Snežana Savić istakla da neće odustati od namere da se Ilinki isključi voda, te da po zakonu na to imaju pravo, ovoga puta, nakon što se novinar Južnih vesti predstavio i zatražio komentar, rekla je samo „ćao“ i novinaru spustila slušalicu.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Više puta sam obaveštavao javnost da se u Nišu bez ikakvih sudskih odluka ,znači bez postupka u kome bi se dokazalo da li i eventualno koliko dugujete za vodu jednostavno kada niste tu uđu u dvorište i iz vaše šahte odnesu vaš vodomer.Posle toga vas prisile,ucenom naravno,da potpišete sporazum o otplati duga,po pravilu od pre nekoliko godina i koji bi u pravnoj državi bio tretiran kao zastareo:
U pravnim državama ništa ne zastareva.
U pravnoj drzavi ne mozes da trosis vodu a da ne platis. Ako prodje god. dana onda ostanes i bez vode i bez kuce. Tako su nasi dolazili u Nemacku i nisu placali TV pretplatu. Ostala navika iz Srbije. Kazu imamo Netflix i ne gledam drzavnu TV. A oni kazu Vas problem sto ne gledate i naplate sa kaznom.
U uredjenim sistemima, radis, zaradis platu od koje mozes makar da platis racune i prehranis se. Ako za to nisi sposoban, iz bilo kog razloga, drzava stane iza tebe, a time i iza firmi od vitalnog znacaja, pa i drzavne televizije. Verujem da je sada lakse da se razume.
Ista gospodja direktorka koja se ne da udostojiti komentara novinarima (na koji je, zakonski, duzna) je, cim je stupila na duznost uvela i taksu na brojilo za vodu (koja je trenutno predmet tuzbe sa gradjanima jer se elementarne potrebe ne smeju oporezivati) a o tome se jos i vise cuti…
Znaci da vezem svog ljubimca Rotvajlera za vodomer, nema druge 🙂
Neverovatno kakvih spinovanja ima!!Niko nije rekao da ne treba ništa da se plaća,poenta je da treba da se poštuju zakoni,znači i obaveze i prava.Zbog takvog selektivnog pristupa smo došli dovde gde smo.Narod se više ne buni što mu ,recimo pravo na penziju koju je zaradio neko dekretom umanji,pravo na dnevnice rezervista,nekome prizna nekome ne,pravo na jubilarne nagrade nekome da nekome ne itd,itd