Najviše kompanija na ovogodišnjem Sajmu poslova i praksi “Job Fair” u Nišu je i ove godine iz IT struke, navode organizatori. Takođe potvrđuju da je među učesnicima Sajma ove godine i kompanija koja pomaže u pronalaženju posla u Nemačkoj.
Priliku da se oproba u IT sferi pokušava da iskoristi i Slobodan Živić, inače master turizmolog koji je IT zanimanja video kao izazovnija. Nakon prekvalifikacije posao traži na Sajmu.
Odluku da krenem sa programiranjem doneo sam nakon što sam dao otkaz u firmi. Od Sajma očekujem da nađem kompaniju, koja bi mi dala šansu da se oprobam kao praktikant, a kasnije i da dobijem posao – dodaje Živić.
Student Pravnog fakulteta, Monika Petrović kaže da vidi više prilika za posao i napredovanje kroz sticanje novih programerskih znanja, što je i jedan od motiva za prekvalifikaciju.
Trenutno ne vidim sebe kao pravnika, jer sam uvek imala afinitete prema kompjuterima i tehnologiji i to me je navelo da probam nešto novo. Verujem da ću na ovom sajmu naći firmu koja pre svega nudi praksu za nas početnike, u kojoj ću započeti svoju karijeru – ističe Petrovićeva.
Iako je većina kompanija iz IT struke, one ne traže isključivo programere, već i druge kadrove, kao što su ljudski resursi, odnosi sa javnošću, pravnici i ekonomisti, kaže glavni organizator Job Fair-a, Aleksandra Stanojević.
Cilj Sajma je da studentima približimo kompanije, da se oni informišu o svim otvorenim radnim mesetima i o svim mogućnostima koje imaju i da dođu do posla ili stručne prakse – dodaje Stanojevićeva.
Takođe kaže da se među kompanijama ove godine našla i jedna iz Nemačke, koja je zapravo posrednik brojnih firmi i traže različite profile kadrova.
Zapošljava ljude za čitavu oblast u Nemačkoj i ona traži sve kadrove. To je kompanija za zapošljavanje za 170 kompanija – kaže glavni organizator Sajma.
Kompanije će na Sajmu imati prezentacije, a biće organizovane i tribine, na kojima posetioci mogu da čuju kako da se pripreme za razgovor za posao, kao i kako pronaći posao i zadržati ga, navode organizatori.
Job Fair se održava 12. put u Nišu, traje još sutra, 3. marta u holu Elektronskog fakulteta.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Normalno
Kad mogu keramicari i ostale zanatlije da budu politicari, sto ne bi mogao pekar da programira, a moler da leci ljude..
Е то бих волео да видим.
Pravite razliku izmedju IT inzenjera i IT kursadzije.
Bez znanja ni ovce ne mogu da se cuvaju. Dajte nekom stado i pogubice ga za pola dana. Stari cobanin se dovikuje sa ovcama, nesto im prica… ali ih sve sacuva. Covek ima znanje i ja to cenim.
IT prekvalifikacija, da li ima taj dovoljno znanja? Iz mog ugla gledano, a figurativno receno, njima (vecini) bi i puz pobegao.
Zanat kao i svaki drugi. Sve se da nauciti. Mnogi poslodavci su zadovljni „kursadzijama“. Zasto bi zaposlio nekog ko ne zana da radi posao? Konobar naucio da programira i zaposlio se u nekoj IT firmi. U drugim zemljama ce ti reci bravo, ovde na zalost omalovazavanje.
Mi smo juce bili da se raspitamo za poslove ljudskih resursa…ne znam odakle vam to da se i ti poslovi traze jer su u 99% firma popunjeni…samo kazu da im posaljemo cv pod uslovom da se oslobodi, ali to ne uliva poverenje