U Nišu će umesto 24, ubuduće će 25 kategorija građana imati pravo na besplatan javni gradski i prigradski prevoz, pošto će, odlukom Gradskog veća, to pravo dobiti i nosioci prava na porodičnu invalidninu po palom borcu. Cene karata za sada ostaju iste.
Oni koji imaju prava na porodičnu invalidninu treba da prilože zahtev za ostvarenje prava za besplatnu vožnju i rešenje o priznavanju prava na porodičnu invalidninu po palom borcu kao dokaz.
Besplatan prevoz i dalje će imati deca mlađa od sedam godina, osnovci, srednjoškolci, stariji od 70 godina, ratni vojni invalidi od prve do desete grupe i mirnodopski vojni invalidi od prve do sedme grupe.
Na spisku su i civilni invalidi rata od prve do sedme grupe, osobe sa utvrđenom prvom kategorijom invalidnosti prema odgovarajućim propisima, osobe sa gubitkom radne sposobnosti, oni koji imaju telesna oštećenja od 70 do 100%, oboleli od raka i osobe sa ugrađenom stomom, slepi i slabovidi sa više od 70% oštećenja vida, sa pratiocem.
Sa pratiocem su na listi i oboleli od autizma, mišićne distrofije i drugih mišićnih i neuromišićnih oboljenja, osobe sa Daunovim sindromom, gluvi i nagluci sa više od 70% oštećenja sluha, učenici sa smetnjama u razvoju, korisnici usluga Centra “Mara”, kao i osobe sa invaliditetom koje rade u zaštitnim radionicamaza osposobljavanje.
Trudnice će i dalje imati pravo na besplatan prevoz, kao i svako treće, četvrto i naredno dete u porodici, dupli blizanci, trojke i četvorke, dobrovoljni davaoci krvi (muškarci koji su dali krv 50 i više puta i žene koje su dale krv 45 i više puta), izbegla i raseljena lica.
Cena karte za jednu vožnju za prvu zonu ostaje 80 dinara, za drugu 105 i za treću 120 dinara, cena mesečne karte za prevoz radnika “na ime” za prvu zonu 2.640, za drugu 3.510 i za treću zonu 4.410 dinara, dok je cena polumesečne za prvu zonu i dalje 1.585 dinara, za drugu 2.105 i za sve tri zone 2.645 dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Da ubacite možda vremensku kartu, recimo na 60 min, da se ne plaća po svakoj vožnji?
Gradonačelnik Perišić je rekao da će gradski prevoz biti rešen kao u BG! U BG karta važi 90 minuta, cena karte je 50 dinara, a dnevna karta je 120 dinara. Noćna vožnja je besplatna!!! Svi penzioneri 65+ imaju besplatnu kartu u gradskom prevozu!
Velika je sramota sto ne postoji dnevna karta za prevoz koja bi vazila 24 casa od momenta kupovine. U glavnom gradu je cena takve karte 120 dinara, a kilometraze su tri puta duze, dok se ovde za 80 dinara u jednom pravcu vozis u proseku nekoliko kilometara. .
Šta ima da kupiš za 80 dinara a mesečna 2600 i za te pare šta će da kupiš a voziš se ceo mesec treba minimum 100 dinara i 3000 mesecna karta.
Sta ti je standard! U Beogradu dnevna karta 100 dinara, mozes i 100 puta da se vozis za te pare, a ovde svaka voznja 80 dinara. I posle kazu da je sto juznije to tuznije.
A sad ozbiljno, mozda ne bi bilo lose da se razmisli o dnevnoj karti, i da se iskopira beogradski sistem 😉
Najskuplji prevoz ima Nis. U Beogradu se vozis 90 min. za 50 din. I mozes da promenis 3-4 autobusa. Zasto ne uvedu dnevnu kartu of 150 dinara. U aprilu, maju glasamo.
A za studente ništa, zašto je za srednjoškolce besplatno, a za studente nije? Koja je tu logika..
I dalje tvrdim da boljega domaćina nema kada je u pitanju javni gracki prevoz od Palme u Jagodini. Nema filtriranje,nema kategorija stanovništva za sve u gradu gratis javni prevoz tačka.
Зашто се злоупотребљава термин „бесплатан превоз“ ?!. Бесплатног превоза нема ! Све се плаћа из Градског буџета свих грађана !
Dokazali ste koliko vredi zivot palog borca u Srbiji. Koliko ih je bilo posle vase neostvarene ideje o Karlobagu – Karlovcu – Ogulinu i Virovitici. Patriotski ste obmanuli borce i niste im isplatili dnevnice. Bitno je da ih beogradski drzavni sluzbenici redovno naplacuju. Verovatno su oni vece patriote od ratnih veterana. Prevoz u Beogradu je mnogo jeftiniji od prevoza u Nisu. Proverite slobodno.