Direkcija za izgradnju Niša ostaće bez 100 radnika, dok će iz Gradske stambene agencije (GSA) otići polovina zaposlenih. Kako kaže većnik za komunalne delatnosti Igor Vojinović, nekima će biti ponuđen socijalni program, dok će veći broj zaposlenih preći u određene gradske uprave.
Kako bi poslovale bolje i nezavisno od budžeta Niša, radna grupa u kojoj je bio i Vojinović, odlučila je da Direkciju i GSA rastereti većeg broja radnika kako bi mogle ekonomski da posluju.
I Direkcija i Gradska stambena agencija će nakon reorganizacije poslovati kao i druga javna preduzeća u gradu. Neće biti indirektni budžetski korisnici nego će podnosti programe poslovanja i biće programski finansirana. Troškovi će biti drastično manji – rekao je Vojinović.
On dodaje da bi u Direkciji trebalo da ostane tridesetak zaposlenih, od 136 koliko ih trenutno ima, i da će svega desetak, od onih koji odlaze, dobiti ponudu za određeni socijalni program. Ostali, kako kaže, biće prebačeni u uprave za planiranje i izgradnju i imovinu gde, prema njegovim rečima, nedostaju službenici.
Oni koji odlaze biće zaposleni u upravama, ne samo na poslovima koji su radili u Direkciji, nego i u upravma gde su postojala takozvana uska grla. Recimo Uprava za planiranje gde postoji veliki posao oko ozakonjenja obejakata, pa i u Upravi za imovinu vezano za poslove pripreme – pojašnjava Vojinović.
Sa druge strane, GSA je i do sada imala manji broj zaposlenih, svega 16, a posle reorganizacije, kako kaže većnik, biće ih 6 ili 7 i oni bi trebalo da imaju “održivu priču”.
Ta funkcija izgradnje socijalnih stanova, da ne pričamo o investicijama u Majakovskog, u planovima su još 3 lamele, biće nastavljena – rekao je Vojinović.
Ovaj plan reorganizacije preduzeća, ukoliko bude usvojen na sednici niške Skupštine, trebalo bi da važi od 1. januara 2017. godine.
Podsetimo, još početkom godine Ministarstvo finansija je zatražilo od gradskih vlasti da pomenuta preduzeća “skinu” sa budžeta i da se više ne finansiraju parama iz gradske kase.
Dugo su se razmatrane sve mogućnosti za ispunjenje ovih preporuka Ministarstva, a nedavno je formirana i radna grupa koja je tragala za najboljim rešenjem.
U preporuci Ministarstva finansija pored Direkcija za izgradnju Niša i Gradske stambene agencije, bila je i Direkcija za upravljanje i razvoj Niške Banje.
Radna grupa je, kako kaže većnik Vojinović, odlučila da ovu Direkciju ugasi, a zaposleni bi trebalo da pređu u Opštinsku upravu u Banji.
Ona od 1. januara neće više postojati i zaposleni će biti razmešteni u Opštinsku upravu i tamo će se baviti poslovima koje je obavljala Direkcija – pojašnjava Vojinović.
Direkcija je do sada funkcionisala kao javno preduzeće, imala je svog direktora i administraciju, ali su plate isplaćivane iz opštinskog budžeta.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Neka gradski vecnik objasni kako će da se napravi ušteda ako se jedno javno preduzeće gasi, a svi se prebacuju na administraciju na teret gradskog budžeta. Naravno da se nikakva ušteda neće napraviti iako samo znaju da pričaju o štednji.
Druze,da bi ti on objasnio ovu materiju,mora da zna kako funkcionise komunalni sistem jednog grada,da ima iskustvo,referencu,da poznaje materiju i da ne umislja da ovaj jadni grad postoji od kako je on dobio zvanje vecnika!Ovako,kao debitant,nema pojma,pa luta kao guska u magli!Na nesrecu,nije jedini!
Guska ne luta, pluta uspešnije od svih preletača.
A za neki mesec, zbog velikog obima posla, povećanje broja radnih mesta, koja će biti popunjena partijskim kadrovima. Nije prvi put da se ovo radi i ovako udomljavaju poslušni o našem trošku. Setimo se samo „Gorice“.
Ovo je smešno pa opet će biti na grbači naroda presipanje iz šupljeg u prazno!
Ponovo ćemo slušati „Koga štitiš, koga štitiš, bre…“ i „Premijer je bio u pravu kada me grdio.“. Živimo onako kako smo glasali. Znali smo šta smo dobili četvorogodišnjom vladavinom SNSa i dali smo im da urnišu i naredne četiri godine grad. Džabe smo krečili, vratili smo se u jednopartijsko ludilo i jedini izlaz je karta u jednom pravcu, pa neka sami krpe svoje bahanalije.
Ha ha ha .Neka neka. E primitivnijeg i zatucanijeg naroda na svetu nema. Ma samo veselo. Opaaaa.
U prevodu nema vise debele ladovine ispod jabuke, svi ce biti preseljeni ispod kruske.
Da
Čisto za obaveštenje neupućenima – ova preduzeća se gase jer su to preduzeća kojima grad duguje najviše para. Konkretno, dugovanja grada prema GSA (koja je možda i jedino profitabilno javno preduzeće) iznose oko milion evra! U prevodu, Bulatović će pred „Đuru koji ga je tukao“ da izađe sa rezultatom da je za samo par meseci od „tuče“ smanjio dugovanja grada sa pomenutih 50 miliona evra.
Najbolje resenje je da se ukinu sva javna preduzeca koja obavljaju komunalnu delatnost jer su ti radnici na grbaci naroda i paraziti kako ih ovde komentarisu na portalu, da se time vratimo u srednji vek, da pocnemo da gazimo blato, svi u gumene opanke, da se prestane sa ciscenjem.grada, da ukinemo javnu rasvetu, da prestanemo da odrzavamo kanalizaciju, svako po septicku jamu i da se podavimo u …
Treba izvrsiti sistematizaciju u javnim preduzecima i ostaviti samo one koji ce stvarno nesto raditi. Primera radi, Vodovod u Ljubljani ima 150 radnika a niski ima oko 900 a gradovi su priblizne velicine. Nije tesko izracunati koliki je recimo samo mesecni trosak za plate tih nekoliko stotina koji su cist visak. A taj visak neka ide malo u Yuru,Leoni i sl. firme da oseti sta znaci rad…
Niko ne katanči JKP“Naissus“, JKP“Medijana“, JP“Toplana“, čak ih ni ne rasterećuje od nepotrebne administracije. JP“Objedinjena naplata“, Zavod za urbanizam Niš, Gradska stambena agencija, JP“Tržnica“, Direkcija za izgradnju grada i treba da se zakatanče. Ne možeš da očekuješ da se razvija privatni sektor ako država i lokalna samouprava drže šapu nad svime.
@Cassius :
Pa… mozhda nisi primetio, da smo, sluchajno bez namere, dostigli i postigli, zadnju instancu tvoje opservacije razmishljanja izrechenog pisanjem u tvom komentaru , dnevnoizlazeceg novinskog portala lista JV….
Na zalost veci broj Nislija ne razume u cemu je finta.
I vuci siti i ovce na broju.
Niko nije otpusten, nikom nije smanjena plata, nikog nisu poslali na neplaceno, nikog nisu penzionisali, a uspeli su da obore troskove.
Kad bi Jura cula za njih, ne bi zalili pare.
Zaposlili bi ih u cilju da anuliraju troskove, a da uvecaju zaposlene.
Ja mislim da niko na ovom svetu to ne ume osim nasih policara.
Samo da se još više napune kancelarije
Da li je istina da zene iz Direkcije koje imaju 44 i 37 godina staza i vise od 64 godine zivota, da bi otisle 6 meseci pre 65 godina zivota, dobivaju po 7-10 hiljada evra kao tehnoloski visak.