Zbog unapređenja javnog prevoza, očuvanja životne sredine, ali i zbog smanjenja troškova, kako kaže direktor Direkcije za javni prevoz Niš Saša Petronijević, ova ustanova kupuje jedan autobus koji će kao gorivo koristiti metan.
Pored ekoloških i finansijskih razloga, Petronijević kaže da je Direkcija mora da kupi jedan ovakav autobus, jer je to ugovorna obaveza javno-privatnog partnerstva sklopljenog 2014. godine.
Predviđeno je da u 3. ili 4. godini od potpisivanja ugovora, svi prevoznici su u obavezi da imaju 10% voznog parka vozila na gas. Pošto je nama 10% jedno vozilo, mi smo hteli da požurimo i da prvi kupimo jedan takav autobus. Da damo primer kao gradsko preduzeće ovim ostalim privatnim prevoznicima – kazao je Petronijević.
Međutim, na kojoj od 3 linije, kojima raspolaže Direkcija, će saobraćati ovaj ekološki autobus, još nije poznato.
Inače, linije na kojima se Nišlije prevoze autobisima direkcije su 7 – “Sarajevska – Kalač brdo”, 12 – “Donji komren – Njegoševa” i 34 – “Aerodrom – autobuska stanica – železnička stanica – Aerodrom”.
Autobus na metan sa tridesetak sedišta, koji bi trebalo da se pojavi na niškim ulicama kupiće od firme “Vulović transport” iz Kragujevca, jer je, kaže Petronijević, ponudila najnižu cenu, koja je novinarima zasada nepoznata.
Tehnička dokumentacija u okviru konkursne dokumentacije izrađena je na osnovu istraživanja tržišta i uvida u raspoloživost autobusa koji je predmet javne nabavke. Komisija je utvrdila da u Srbiji, kao i u inostranstvu postoji nekoliko firmi koje mogu da ispune zahteve iz predmeta javne nabavke – kazao je Petronijević.
Pored pobedničke firme, na tenderu su učestvovale još 2 firme, a Petronijević ističe kako nije bilo pritužbi na račun javne nabavke.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Divno. Samo jedna napomena za direkciju
1. Svi autobusi su vam visokopodni, bruka kad neko ko ide autobusom sa aerodroma vuce kofer uz ona 3 stepenika sa sipkom na sredini vrata.
2. Sem IK112 nijedan nema klimu, ni A547 ni IK103. Autobusi su stari bar 10 godina
3. Struktura linije 34A i B je takva da mogu i zglobni autobus da uvedu ( prekopotreban )
E to treba da vam bude primer, a ne bus na gas.
i jos da dodam, obavezno vise polazaka poslepodne na liniji 5 z.stanica-somborska, mnogo je velika guzva oko 4-5
JV da ispitaju koliko nas Nišlije košta „poklonjeni“ autobus koji smo dobili od premijera i grada Beograda!
Autobus ,koji saobraca na liniji 13,DelijskiVis,Ekonomski fakultet,sramota! Polazaka malo,najkraca linija u gradu,a karta 80 dinara! Barabe nepismene!Naselje inace ima 26000 stanovnika!
Na liniju 12 pod hitno da uvedete prodaju karata preko konduktera , jer oni jadni vozaci padaju na nos od posla
Cini mi se da s jedne strane jedan isti energent postize dva razlicita efekta .
. Kada gradska vlast kupuje autobus na gas to je racionalizacija i usteda a kada se taj isti gas koristi za grejanje on postaje iracionalan za gradjane-preskup.Naj jeftiniji energent sa dva kraja.