Vranjska fabrika čokolade Simka koju je nedavno kupila kompanija Candy Rush iz Beograda zvanično se seli iz Vranja u Šabac, saopšteno je zvaničnom sajtu tog grada. Kako se navodi, otvaranjem proizvodnog pogona Simke, 120 Šapčana će dobiti radna mesta.
Kompanija Candy Rush je početkom aprila kupila za 187,9 miliona dinara beogradsku industruju hrane Dunja, u čijem je vlasništvu bila fabrika čokolade iz Vranja, a malo nakon toga je i najavljeno da novi vlasnik ima u planu da do kraja godine opet pokrene proizvodnju i da zadrži popularni brend “Simka”.
Najavljena je i mogućnost da to ne bude u Vranju, već u Šapcu gde ima svoje proizvodne pogone, a sada je to i potvrđeno.
Kako se navodi na gradskom sajtu Šapca, gradonačelnik Aleksandar Pajić obišao je fabriku Candy Rush, a u narednom periodu je planirano i preseljenje proizvodnog pogona iz Vranja u Šabac, otvaranje Simke i 120 radnih mesta za Šapčane.
Obišao sam najslađu fabriku u Šapcu “Candy Rush”. Na ovom mestu je zaposleno 140 radnika i pod krovnom konstrukcijom ima oko 3,5 hiljade kvadrata. Domaći konditori kao što su krem bananice i Pandalada ostvarili su odlične rezultate na tržištu, a deo proizvoda iz ove kompanijie namenjen je izvozu. Najviše me raduje što je u Šapcu u narednom periodu planirano otvaranje “Simke”. Time će biti dograđeno 6 hiljada kvadratnih metara – rekao je gradonačelnik Šapca.
Simka je osnovana 1997. godine i nalazi se u industrijskoj zoni na ulazu u grad. Zauzima prostor od 5.284 kvadrata, a opremljena je po najsavremenijim tehnološkim standardima za proizvodnju konditorskih proizvoda.
Beogradska industrija hrane Dunja, u čijem je vlasništvu bila fabrika čokolade Simka, u stečaju je od marta prošle godine.
Firma Candy Rush, koja je proglašena kupcem, u sklopu je trgovačke firme Rim group koja je pre 2 godine za 108 miliona dinara kupila i deo imovine nekadašnje fabrike kozmetike Nevena u Leskovcu.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Naravno. Sve se seli na sever. U tekstu samo piše da Šabac dobija 120 radnih mesta. A koliko gubi Vranje ne priča niko? Sve oteše. Jadan li je jug.
Ako je firma bila u stečaju, onda u Vranju svakako više nema zaposlenih. Na kraju, hteli smo povratak kapitalizma, nije nam valjao socijalizam i samoupravljanje, a u tržišnoj ekonomiji se ovakve stvari dešavaju.
Smice sa pomorandzom i jagodom je bilo sjajno, nadam se da ce ga ponovo izbaciti na trziste, istog ili boljeg kvaliteta.
problem je nastao u jezickoj barijeri. naime, vranjanci kojima je madjarski maternji jezik nisu mogli da se uklope u sistem rada.
Mi u Vranju smo dobri samo za placanje kazni,da li su saobracajne ili od inspekcijskih i komunalnih sluzbi
Radijo bi