Firmama iz Beograda i Novog Sada 30 miliona dinara za monitoring deponije u Nišu

nis 1 arhivaJV
Dve firme iz Beograda i dve iz Novog Sada nadgledaće gasove na niškoj deponiji do 2027. godine; ilustracija; foto: arhiva JV

Nadgledanje gasova na deponiji “Bubanj” sve do 2027. godine radiće dve firme iz Beograda i dve iz Novog Sada, koje je JKP Mediana odabrala na tenderu. To će građane koštati 30 miliona dinara, a u planu je da se utvrdi sastav otpada i da se isprati sleganje deponije.

Sav otpad koji se sakupi u Nišu, ali i u nekim okolnim mestima, odlaže se na deponiji “Bubanj”, koja je otvorena još 1968. godine.

Već decenijama na njoj manjka prostora, pa su iz Mediane pre deset godina najavili da će podići kredit da naprave novo sanitarno polje. Zato su uveli stavku “odlaganje komunalnog otpada”, koju Nišlije već čitavu deceniju plaćaju u sklopu računa. Međutim, prema poslednjim zvaničnim informacijama dostavljenim Južnim vestima, to javno komunalno preduzeće kredit još nije ni podiglo.

Dok se čeka podizanje kredita i izgradnja novog sanitarnog polja, Mediana je izabrala četiri firme koje će raditi monitoring postojećih polja na deponiji za 30 miliona dinara sa PDV-om.

Reč je o preduzećima Tehnohidrosfera i Institut Vatrogas iz Novog Sada, kao i BMD Bau i Livona iz Beograda. Te četiri firme su se, kao grupa ponuđača, jedine javile na tender.

printscreen
foto: printscreen
Kako je istaknuto u tenderskoj dokumentaciji, pre monitoringa deponijskih gasova potrebno je oceniti bezbednost lokaliteta, a merenje sastava i količine gasova obavljaće se 600 puta godišnje.

Osim deponijskih gasova, predmet nadzora biće sastav komunalnog otpada, o čemu će izabrane firme morati da izrade izveštaj. Jednom godišnje određivaće i stabilnost, odnosno sleganje gradske deponije.

Slični tekstovi

Komentari

6
  1. Daj najbolje da svi Beograđani i Novosađani budu direktori a mi će da im radimo u štale čistimo kanalizacije i budemo robovi. U Niš nepostoji 1 firma?

  2. Pare idu tamo gde su glavni ljudi

  3. …зар Ниш нема адекватну институцију…а Факултет заштите на раду..?!

  4. EU dala Srbiji više od 400 miliona evra za unapređenje životne sredine…
    EU dala Srbiji bespovratno još 172 miliona evra
    Ekonomija 22. дец 2012…
    Pokradena su i sredstva koja je Evropska unija odobrila za izgradnju modernih deponija. Lokalne samouprave bi htele da…
    Sns banda..

  5. @Zizi- Daju sve manje, jer nece vise da budu budale! I, ostale zemlje kandidati za EU, traze i bune se, jer garantuju da ce novac biti namenski upotrebljen. Ovde su ovi iz Medijane dobro prosli, mogle su „strukture“ da im traze 100 miliona, a koliko god da im traze, menadzment mora da prihvati, inace odose fotelje!

  6. Lolek i Bolek i dalje jašu!

Pošalji komentar

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.