Maksimalna maloprodajna cena hleba ostaje 54 dinara, izjavio je Tomislav Momirović, ministar unutrašnje i spoljne trgovine. Ovim je, ističe Momirović, Vlada omogućila građanima Srbije kupovinu, kako kaže, najjeftinijeg hleba u Evropi.
Vlada Republike Srbije je, na predlog Ministarstva unurtašnje i spoljne trgovine, produžila na još 6 meseci Uredbu o obaveznoj proizvodnji i prometu hleba od brašna T-500 kojom je propisano da maksimalna maloprodajna cena hleba ostaje 54 dinara, rekao je Tomislav Momirović.
Ovim potezom Vlada Srbije je nastavila da štiti socijalno najugroženije građane i omogućila kupovinu hleba „Sava“ u samoposlugama po najnižoj ceni u Evropi – kaže ministar.
Kako je ranije objasnio predsednik Unije pekara Niša Bratislav Vukadinović, proizvođači hleba u obavezi su da prave 30% narodnog hleba, odnosno hleba “Sava”, od celokupnog kapaciteta koji proizvode.
Isto tako, trgovci su dužni da na rafovima od celokupne količine hleba koji prodaju imaju bar 30% hleba „Sava“.
Avgusta 2022. godine Vlada Srbije je ograničila cenu hleb, a tu odredbu je više puta produžavala.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
А, куде је онај од три динара?!
Izeli ga dušmani!
Da li ste narode primetili da hleeb pojedinih privatnih proizvodjač ima čestice od kamena mlinova kojim se melje pšenica.Molim inspekcije da rade svoj posao kako treba a ne da jedemo mleveni kamen u dvadeset prvom veku nije uredu.Pitam se omanuli proizvodjači kontrolu kvaliteta?šta rade njihovi radnici koji moraju da kontrolišu finalni proizvod,taj isti hbeb jedu deca,bolesni ljudi,dali trebamo to