Prodaja gumene obuće, koja je najzastupljenija u izvozu pirotske korporacije Tigar, u prvih šest meseci ove godine iznosi oko milijardu dinara, što je za 47 odsto više u poređenju sa istim periodom prošle godine, saopšteno je iz ove kompanije uz napomenu da je polovina ostvarene prodaje realizovana u izvozu na tržište EU i Kanade.
Dve godine posle početka rada fabrike obuće na novoj lokaciji, Tigar je uspeo da svoju zaštitnu, sportsku i modnu obuću plasira na probirljivom svetskom tržištu, izjavio je za Južne vesti Miodrag Tančić, izvršni direktor za proizvodnju u pirotskoj korporaciji i dodao da je najveći rast izvoza zabeležen na tržištu EU.
– Najveći kupci Tigrovih čizama su na zapadnoevropskom tržištu, gde izvoz u prvom delu godine beleži rast od 70 odsto, kao i u skandinavskim zemljama i Kanadi. Ovakvi poslovni rezultati u proizvodnji i plasmanu gumene obuće, ostvareni su u saradnji sa velikim svetskim distributerima i trgovinskim lancima, gde se pored godinama prisutnih u 2010. pridružuju i novi renomirani brendovi, poput italijanske kompanije „Martinelo“ i danske „Ilse Jakobsen“, odnosno francuske „Dekatlon“, u čijem su sastavu više od 400 prodajnih objekata – kaže Tančić.
U poslednje dve godine u Tigru je proizvedeno 116 različitih modela obuće, od čega je 20tak u fazi verifikacije, dok je za pet u toku sertifikacija od strane međunarodnih akreditacionih institucija. Jedan od najnovijih razvojnih projekata u Tigru je redizajniranje poznatog pirotskog opanka za tržište Japana.
– Englezi traže veoma popularne „velintonke“ izrađene u Tigru, lovci u Francuskoj takođe nose čizme koje su dizajnirali naši stručnjaci i tehnolozi. A u našoj fabrici izrađuju se i čizme za švedsku armiju – kaže Tančić.
Pirotska fabrika obuće bila je nedavno domaćin i Mišelu Bisonu, predsedniku kanadske kompanije STC/ ESTISI.
– Sa Tigrovim stručnjacima počinjemo zajedničku proizvodnju sigurnosnih čizama za razlišite namene. Čizme minus 100, namenjene su kanadskom tržištu, prvenstveno zaposlenima na naftnim platformama, ali i onima koji rade u izuzetno teškim uslovima u drugim industrijama, koji podrazumevaju ekstremno niske temperature, i do -60 °C. Ova obuća je otporna i na rastvarače, ulja, kao i na udar struje, pri naponu od 1.800 volti. Proizvod ćemo, pred kanadskog, plasirati i na južnoameričkom tržištu – izjavio je Mišel Bison .
U korporaciji „Tigar“, pored fabrike obuće rade i fabrike tehničke gume i hemijskih proizvoda. U nove fabrike i tehnologije, rečeno nam je u ovoj kompaniji, investirano je oko 2,3 milijarde dinara, a do 2012. godine su planirane investicije u visini od 1,9 milijardi dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0