JKP „Pijaca“ poslovala sa gubitkom

leskovac pijaca

Leskovačko Javno komunalno preduzeće „Pijaca“ zabeležilo je u 2011. godini gubitak od 5.823.705 dinara, a za ovu poslovnu godinu planiraju dobit od oko 779.000 dinara.

„Pijaca“ je bila obavezna, po odluci Gradske skupštine, da pomaže Fond za razvoj poljoprivrede i prošle godine je za tu namenu izdvojeno 9.576.412 dinara, što je dovelo i do gubitaka.

Slabije poslovanje uslovljeno je i otvaranjem hipermarketa i megamarketa, a njihovo poslovanje remete i kineski trgovci, koji su otvorili više tržnih centara i nude robu po nižim cenama.

U JKP „Pijaca“ najavljuju da će u ovoj godini tražiti povećanje cena usluga za 7,7 odsto, koliko je i dozvoljeno sadašnjom regulativom, a kod onih usluga kod kojih se beleži pad obima, kao što je zakup tezgi na robnim pijacama, povećanje cene će biti znatno niže.

Investicije u 2011. godini od 5,5 miliona dinara izostale su zbog teške ekonomske situacije, a trebalo bi da se realizacija do kraja ove poslovne godine.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.