Niškim ulicama bi od naredne godine mogli da se pojave električni autobusi, koje proizvodi kineska firma “Yinlong”, rekli su u Kabinetu predsednika Skupštine Grada i dodaju da postoji mogućnost da se u Nišu otvori i njihova fabrika.
Delegacije kineske firme “Yinlong”, nakon sastanka sa premijerom Srbije Anom Brnabić, posetila je i grad na Nišavi i kako kažu u Kabinetu predsednika Skupštine Grada, „postoji realna šansa“ ili da Niš kupi autobuse od njih ili da se u Nišu otvori njihova fabrika.
Niš je jedini grad van Beograda, za koji su Kinezi izrazili želju da ga posete. Niš im je interesantan, jer bi ovde mogli da izvoze te električne autobuse koje proizvode, koji su mnogo bolji od ovih koji se sada koriste i zbog ekonomskog, ali i ekološkog aspekta. Dakle, Niš bi mogao da kupuje od njih autobuse, a postoji varijanta i da otvore neko postrojenje ovde – rekli su u Kabinetu.
Oni dodaju da je kineska delegacija obišla i niški aerodrom, ali i naučno-tehnološki park i da su „veoma zadovoljni što Niš ima veliki broj mladih, visoko-obrazovanih ljudi“.
Vlasnici „Yinlong“-a mogli bi da ulažu i u razvoj turizma u Nišu, kažu u Kabinetu predsednika Skupštine Grada, da bi što više njihovih sunarodnika došlo u grad sa kojim posluju.
Oni su takva firma. Vole da im se sunarodnici osećaju dobro u gradu odakle posluju, pa ulažu i u turizam. U Nišu već ima dosta turista iz Kine, ali bi oni da taj broj uvećaju – rekli su u Kabinetu.
Međutim, u Kabinetu naglašavaju da se zasad radi samo o inicijalnim razgovorima, ali kažu da će „nakon analize, delegacija ponovo doći u Niš krajem ove ili početkom naredne godine“.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Još jedna prazna priča….kakvi autobusi.. pa Niš je zadnji dobio na poklon od AV…a fabrika tek….
Veoma su zadovoljni što Niš ima veliki broj mladih visokoobrazovanih ljudi pa planiraju da otvore „postrojenje“ za mlade visokoobrazovane. Fakultetska diploma pa u postrojenje na traku. Pa dal nas sve ovde smatrate vevericama, bestidnici jedni?
Preporuka „gradskoj vlasti“ : Bolje je da kupite – ima se ofajdite a mi…
Besplatna radna snaga u pelenama
Huite Sao mi je, na lošem srpskom, rekao: „Ovaj vaš veliki, što kažu da je presednik na zbor, gleda ko naše dete u lap top – jal išao u neku školu“?
izgledaju puni razumevanja za našu razbarušenost,
za naše nema-kafe-bez cigare navike,
za naše lokalne običaje da se šegarčimo,
pitomi, ljubazan, širokogrud svet,
koji zna da je vrednost jedne kompanije prvo u njenoj radnoj snazi,
u zadovojnim radnicima, u radu koji je vrednovan
Elektro-bus u Nisu? Jel Vi znate koliko kostaju samo baterije za njega? I tu nema vrdanja – svakih 6-7 godina mora zamena, koja se meri desetinama hiljada EUR. Cisto fenserisanje o narodnom trosku.
Prava stvar za Nis je trolejbus – razvuces zice, dignes trolu i teraj…nema zagadjenja.