Samo mesec dana nakon što je na sastanku u Gradskoj kući kineskom ambasadoru Li Mančangu nuđena izgradnja Regionalne deponije “Keleš”, u Niš su sa ambasadorom stigli privrednici koji su zainteresovani za ulaganje u deponiju, ali i druge gradske projekte.
Sa ambasadorom Mančangom u Gradsku kuću su došla dva investitora, ali zasada nije poznato iz kojih kompanija. Svi oni su razgovarali sa gradonačelnikom Niša Darkom Bulatovićem, gde je jedna od tema, kako je rečeno, bila i deponija “Keleš”.
Postoji zainteresovanost za ulaganje u Niš određenih kineskih kompanija čiji su predstavnici prisustvovali sastanku. Upoznali smo goste i sa projektima izgradnje Naučno-tehnološkoh parka, lakog šinskog saobraćaja, koji bi mogli da se realizuju sa kineskim partnerima – rekao je Bulatović.
Gradonačelnik je dodao da će sa ambasadorom Kine opet razgovarati u narednih 30 dana, a u međuvremenu će nakon analiza i konsultacijama sa nadležnim ministarstvom dogovoriti koje povlastice može država da ponudi investitorima.
Nakon toga, kineske kompanije će izaći sa svojom konkretnom ponudom u vezi kompletne zamene ulične rasvete, a koja će uključivati i održavanje i upravljanje sistemom. Reč je o savremenoj tehnologiji, tako da će ušteda električne energije biti velika – naveo je on.
Ambasador Li Mančang rekao je da je razgovor bio sadržajan i da će lično razgovarati sa predstavnicima kineskih kompanija.
Odnos naših zemalja zahteva da više sarađujemo za dobrobit svih građana Srbije, ali i Kine – dodao je Mančang.
Podsetimo, ranije ovog meseca ambasador Kine razgovarao je sa gradonačelnikom Niša u vezi deponije „Keleš„, a pre toga su propali pregovori oko javno-privatnog partnerstva za Regionalnu nišku deponiju Špancima i Grcima.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Da li je moguće da moraju Kinezi da dođu i da nam srede javnu rasvetu? Da zamene postojeće bandere, lampione? Da stave štedljive emitere svetlosti (verovatno led) i da srede gubitke u prenosu energije?
Da li je moguće da jedan grad gde postoji istorija rada sa elektronskim sistemima, gde imamo elektronski fakultet (i naučno-tehnološki park u najavi!), nema sposobne koji bi sredili javnu rasvetu?
Какви воде овај град добро да и ово мало расвете функционише тако како функционише.
Da li ce im neko reci da ce ta deponija biti na brdu? I malo ce mnogo biti skupa da se gradi.
Nego, znaju li to sadasnji iz niske vlasti-pregovaraci sa fotografije?
Ej stvarno smo sve brže, bolje i jače napredni kad u gradu koji je 80tih medju prvima u svetu proizvodio sopstvene kompjutere, došli do toga da moraju stranci da dodju da nam iznose i sredjuju djubre. Kao s Marsa da smo pali, pa nemamo i ne znamo kako da napravimo i rukovodimo običnu deponiju. Toliko smo napredni da su svakodnevne opšte javne potrebe postale kapitalne investicije.