U okviru novouspostavljene saradnje kompanije Leoni i niških fakulteta, ukupno 15 studenata Mašinskog, Elektronskog i Ekonomskog fakulteta u Nišu dobijaće 10 meseci po 20 hiljada dinara, a onda će narednih 20 meseci raditi za tu fabriku kablova.
Naime, kako navodi zamenica generalnog direktora Leonija Aleksandra Pešić, danas će biti raspisan konkurs po kome će finansijski podstrek dobiti 7 studenata Mašinskog fakulteta, 4 studenta Elektronskog i 4 Ekonomskog fakulteta. Pravo da se prijave imaju akademci završnih godina osnovnih i master studija sa prosečnom ocenom iznad 8.5, sa srednjim znanjem engleskog jezika, a prednost će imati oni koji su već radili na nekim projektima. Oni koji dobiju stipendiju, potpisuju ugovor kojim se obavezuju da će 20 meseci posle primanja stipendije, imati obavezu da rade u toj kompaniji. Konkurs traje do 15. decembra.
Cilj saradnje i potpisivanja ugovora sa fakultetima jeste ulaganje u naše najbolje studente koji će kasnije dobiti priliku da rade u našoj kompaniji. Jedino ulaganje u zaposlene može da osigura dugoročni razvoj kompanije – kaže Pešić.
Ugovore sa dekanima navedena 3 fakulteta potpisao je generalni direktor Leonija u Srbiji Klemens Saks, koji je istakao da “oni žele da budu ne samo najveći, već i najbolji poslodavac”.
Pored stipendija za studente predviđa i druge metode saradnje koje nudi kompanija Leoni kao što su programi stručne prakse, dani otvorenih vrata i poseta kompaniji Leoni, takmičenje u studijama slučaja, predavanja i radionice.
Jedan od potpisnika saradnje iz niške akademske zajednice, dekan Elektronskog fakulteta Dragan Janković podsetio je da je nekad niški gigant Elektronska industrija, u vreme kad se razvijala, dodeljivala 330 stipendija, ali i da je ovih 15 “dobar znak”.
Pravi put je da privreda ulaže u obrazovanje, a da obrazovanje to vraća kvalitetnim kadrovima, ali i saradnjom u oblasti kako komercijalnih, tako i naučno – istraživačkih projekata – rekao je Janković.
Podsetimo, Leoni je kompanija za proizvodnju kablova koja ima pogone u Prokuplju, Doljevcu i Nišu, koji je otvoren krajem jula ove godine. Menadžment ovog preduzeća najavio je otvaranje i četvrte srpske fabrike u Kraljevu.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ма како су само дарежљиви. Лако је китити се туђим перјем.
Nama Leoni, Jura i Johnsons Electeic, a u Bg-u Microsoft, Bosch, Schneider Electric…
hahahaha 10 meseci stipendija , a onda 20 meseci raditi , to se ne zove stipendija nego ucena i to za sitne pare , naučno usavršavanje u lepljenju kablova , bez engleskog jezika nemoj ni da pomišljate da radite u Niš , Doljevac i Prokuplje
10 meseci stipendija 20 meseci da rade za njih… Biće to divnih 20 meseci za te mlade ljude.
Umesto da radnicima daju malo više od bedne plate, oni izvode ove samopromotivne trikove…
Mogu da razumem da Leoni radi to sto radi, ali ne mogu da shvatim ovog dekana zasto prica ovo.