
Nakon što su Jura i Aptiv u Leskovcu, a potom i Džonson elektrik u Nišu, počeli sa otpuštanjem velikog broja radnika, od sličnog scenarija strahuju i zaposleni iz Leonija, fabrike koja je takođe u auto-industriji koja je u globalnoj krizi. Iz Leonija navode da za sada nemaju plan da sistematski smanjuju broj zaposlenih u niškoj fabiri, ali da nastavljaju da prate promene na tržištu.
Da se več počelo da deljenjem otkaza ili neprodužavanjem ugovora, tvrdi nekoliko radnika Leonija koji su se obratili redakciji Južnih vesti. Navode i da su očekivanja da od aprila bude znatno manje radnika i da tek slede otpuštanja.
Međutim, iz Leonija za Južne vesti kažu da nema velikih promena u broju zaposlenih i da jedni odlaze, a drugi dolaze.
Fluktuacija zaposlenih u Leoni fabrici u Nišu je na uobičajenom nivou – s jedne strane, na dnevnom nivou deo ljudi napušta fabriku, a s druge strane, takođe na dnevnom nivou sklapaju se novi ugovori – kažu u kompaniji Leoni.
Ističu da se cela auto-industrija u Evropi nalazi u krizi, pa da se i Leoni grupa, a samim tim i Leoni Srbija, suočava sa izazovima, ali da prate poslovne tokove kako bi osigurali dugoročnu održivost.
Kompanija Leoni Srbija za sada nema plan da sistematski smanjuje broj zaposlenih u fabrici u Nišu u narednom periodu, ali nastavlja da sa punom pažnjom prati promene na tržištu – navode u odgovoru Južnim vestima.
Kompanija Leoni proizvodi kablovske sisteme za automobile i u Srbiji zapošljava, kako kažu, više od 10.000 zaposlenih.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Znači imaju u planu otpuštanja
Tako su kazali i iz Benetona i ostalih fabrika,a petnest dana posle objavili da ipak mora da otpuste radnike…sačekajmo da počnu Albanci preko otvorenog balkana da dolaze pa će svima biti jasno šta i kako….
Ja sam radio u jednom takvom rudniku,danas radim i zivim kao normalan covek u Sloveniji.Ovo moze biti samo spas za sposobne,sto se obih drugih tice,oni i ovako i onako se samo muce i cekaju smrt.
Znaci to je to
Gde ima dima ima i vatre
Grehota za porodicne ljude i koji su pod kredote.Zelim im da nakon ove fransize koja se vodi na beogradsku adresu nadju odmah poso valjan.
Radio sam u ovom rudniku u kome je velika diskriminacija od strane Magarecana.Dovode ih iz Magarevo a Nislije sede na biro rada.Sramota.
Koliko im samo radnici sede kuci i primaju platu.
NAPOLJE LEONI!!!
A šta očekujete. Da šetate ulicama i da vas neko plaća. Tražite plate od Đilasa.
Ако си пунолетан, онда смо у још лошијем стању него што мислимо…
Ovo je dobra vest jer ko razume pravo zna da ovo znaci da dok ima zaposljavanja konsto oni kazu to znaci da nema otpustanja jer tehnoloski visak ne moze ako se zaposljava. Ovo je odlicna vest za sve Niške radnike,kao i nas u Malosistu,Prokuplju i Kraljevu.Napokon dobra vest