Zbog desetomesečnog kašnjenja zarada i neuplaćivanja doprinosa fondovima PIO i zdravstvenog osiguranja, više od 200 radnika Poljoprivrednog kombinata „Porečje“ iz Vučja traži raskid kupoprodajnog ugovora.
Stevan Alavanja, odnosno njegova firma “Agrotredejd” iz Beograda, saglasni su sa zahtevima radnika i podržaće raskid kupoprodaje kod Agencije za privatizaciju.
„Porečje“ je privatizovano pre godinu i po dana, a jedini kupac, “Agrotrejd”, izdvojio je za tu namenu 150.000 evra, uz obećanje da će povećati proizvodnju, redovno isplaćivati zarade i da neće biti otpuštanja radnika.
Poljoprivredni kombinat „Porečje“ poseduje 540 hektara voćnjaka, hladnjaču, destileriju i pogon za toplu preradu voća, a poznat je kao veliki proizvođač voća i sadnica, dok je deo proizvodnje, pre privatizacije, izvožen i na američko tržište.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
treba raditi,ne cekati od g-dina Stevana , sto je normalno da daje pare za nerad radnika, koji su navikli da ne rade, a da primaju plate, i da gledaju svoje licne interese.U FIRMI TREBA VELIKA METLA……
Vi ili nemate pojma o cemu pricate ili ste VELIKI prijatelj doticnog gazde!
Tacno je da svigde ima onih koji samo cekaju da im prodje dan i nista ne rade, a sta je sa onima koji se ubise od posla? Sta je sa onim kolicinama proizvoda koje su izasle iz Porecja? Jel se to samo od sebe proizvelo ili je mozda „gazda“ zasukao rukave italijanske kosulje i proizveo.
Dakle sta je sa radnicima koji su mukotrpno radili a vec 10 meseci ne primaju ni dinar? Kako da prezive njihove porodice?
Da je samo jedna losa privatizacija.