Na sednici Gradskog veća 1. oktobra odobreno je još jedno zaduživanje niškog Javnog komunalnog preduzeća Mediana od 40 miliona dinara za tekuću likvidnost. To je, kako kaže direktor Dragoslav Pavlović, samo jedan od 6 ovakvih kredita koje Mediana ima, a plan mu je da ih svede na nulu.
Od početka godine se, pokazuju odluke Veća, Mediana više puta zaduživala za tekuće poslovanje i to uvek za istu sumu od 40 miliona dinara.
To jeste deo programa poslovanja preduzeća za ovu godinu, a Pavlović kaže da je to nasledio od prethodnog direktora.
Imali smo 7 kredita za tekuću likvidnost od po 40 miliona i u prethodne dve i po godine smo smanjili za jedan kredit. Sada imamo 6 kredita koji su iz prethodnog perioda. Moj je plan da pokušam da tokom naredne godine smanjim kreditnu zaduženost po pitanju kredita za tekuću likvidnost – kaže Pavlović.
Za njega je to suštinsko pitanje dobrog poslovanja svakog preduzeća i nada se će i Gradsko veće biti saglasno sa tim da vrati kredite za tekuću likvidnost.
Tu ima 240 miliona dinara, 6 kredita po 40 miliona negde od 2018. godine. Trenutno stanje zaduženja (pre 1. oktobra) je 120 miliona i oni se sukcesivno otplaćuju – kaže Pavlović.
To što Gradsko veće povremeno odobri zaduženje Mediani, Pavlović pojašnjava obnavljanjem na 2 meseca, jer krediti kontinuirano postoje više godina.
Pored kredita za tekuću likvidnost Mediana ima zaduženja i po investicionim kreditima koji su za Pavlovića opravdani, s obzirom na trenutno stanje na bankarskom tržištu.
U ovim vremenima kada su veoma povoljni kamatni uslovi i kada su niske stope EURIBOR-a i BELIBOR-a opravdano je uzimati i kupovati, nabavljati mašine i time podsticati preduzeće na dalji i bolji i rad. Krediti investicionog karaktera su sa kamatom od samo 1% – rekao je Pavlović.
Ipak, iako uzimaju kredite za tekuću likvidnost, to nije bila prepreka Mediani da finansijski pomaže drugim preduzećima.
Tako su više puta pozajmice davali Gorici, a u vreme vanrednog stanja 20 miliona dinara pozajmili su JKP Tržnica.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ništa čudno
Dovešće „oni“ „Medijanu“ – do nule i to bez ikakve sumnje , kao i sve firme u Srbiji!
Abe, ne pravi se blesav, daj radnicima solidarnu pomoc !
Da bi se povećale plate u sledećoj godini treba im sedmi kredit ili povećanje cene usluga. Ako može država da se zadužuje nekotrolisano može i medijana.
Kada se smanjuju tad smo javno preduzeće a kad se povećavaju kao što će bude od nove godine tad ne pošto smo na lokalu. Sad distribucija 100000 din.
A zato svi radnici treću godinu zaredom primaju solid. pomoć 42000 din dok npr u vodovodu dve god su ukrali po pola a ove dal će bude… I još plata
Ne treba da budes ljubomoran na kolege iz Medijane, vec da naterate menadzment Vodovoda , da i vi primate ! Komunalni sektor, sto se radnika tice, izuzev Beograda i Novog sada, a pogotovu u Nisu, totalno je srozan, jer sluzi za politikanstke igre Vlade i lokalnih samoprava !