Do 7. jula za vaučere za subvencionisani smeštaj za odmor u Srbiji prijavilo se 200.000 građana u celoj zemlji, saopštavaju iz Ministarstva turizma, a najviše iz Leskovca. Među najtraženijim destinacijama za letovanje je Sokobanja, a zbog nedostatka smeštaja biće produžen rok za korišćenje vaučera do kraja novembra.
Umesto do 31. oktobra, građani Srbije moći će da iskoriste vaučere do 30. novembra ove godine, a za osam dana najviše je bilo prijava iz Leskovca.
Ministarku trgovine, turizma i telekomunikacije Tatjanu Matić istakla je da je razlog produžetka roka manjak smeštaja.
Interesovanje građana za turističke vaučere je zaista ogromno, o čemu svedoči i činjenica da se 200.000 građana prijavilo za vaučere tokom samo osam radnih dana. Međutim, potražnja je tolika da smo sada suočeni sa problemom nedostatka smeštajnih kapaciteta, te produžavamo rok za korišćenje vaučera. Verujemo da će ova odluka pomoći turistima da lakše rezervišu željeni smeštaj, a ugostiteljima da omoguće smeštaj građanima za što bolji odmor u Srbiji – rekla je Matić.
Najviše prijava za vaučere je stigla iz Leskovca, a najtraženije destinacije su Sokobanja, Vrnjačka Banja, Zlatibor, Gornja Trepča i Sijarinska Banja.
Podsetimo, za odmor u Srbiji opredeljeno je ukupno 300.000 vaučera, od čega 200.000 vaučera u vrednosti od 15.000 dinara i 100.000 vaučera u vrednosti od 10 hiljada dinara za građane koji su 2022. godine ostvarili pravo na vaučer u iznosu od 5.000. dinara.
Veliki broj građana se prijavio i za odmor u Niškoj Banji.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Kao što je država nadoknadjivala razliku od 5 do 15000din trebalo bi istom logikom da na neki način refundiraju trošak onima koji su sticajem okolnosti odmarali u objektima koji nisu na spisku, a novac ostavili u Srbiji. Što bi domaći turisti u sopstvenoj zemlji bili diskriminisani? Naravno sa fiskalnim i svim punovažnim računima.
Diskriminisana je sirotinja koja sufinansira necije plandovanje po banjama Srbije . Sufinansirati treba samo lecenje i oporavakonih koji su stvarno finansiski i dravstveno ugrozeno.
Totalni apsurd,oni koji zbog siromastva i nemastine i oni koji zbog obaveza ne mogu ni da pomisle na odmor kroz budzet finansiraju i olaksavaju odmor i svrckanje boljestojecem delu gradjanstva.Sve druge price i eventualne teorije ne opravdavaju ovaj apsurd.