Među 10 gradova u Evropi u kojima je najjeftinije raditi na daljinu na 9. mestu je Niš, a listu je objavila britanska kompanija Brother UK.
Iz ove kompanije koja se bavi biznis rešenjima, kažu da su, pošto posebno nakon pandemije sve više ljudi počinje da radi na daljinu i bira i druge zemlje za to, rešili da naprave listu najboljih, najgorih i najjefitnijih lokacija u Evropi za ovakav rad.
Napominju da su u obzir uzeli faktore kao što su troškovi kirije, računa, ishrane, brzina interneta, bezbednost u zemlji i generalno kvalitet života.
Na listi najjeftinijih gradova našao se Niš, a prvi grad na njoj je Tuzla. Čak 5 gradova iz Rumunije je ocenjeno kao povoljno za rad na daljinu, a tu su i Skoplje, Plovdiv i Sarajevo.
Sa druge strane, Beograd i Novi Sad su se našli na listi najgorih gradova u Evropi za rad na daljinu i to glavni grad na 3. mestu, a Novi Sad na 6. mestu.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
…а и „на близину“…
Zanimljiva lista, Sarajevo u top 10 i kao najbolji i kao najgori.. Nidje veze
Sve te liste treba uzimati sa rezervom. Na jednoj listi su stajali troškovi u blejograd i ovde. Mobilni je na toj listi bio za 600 dinara veći u blejogradu, što je nemoguće ako je isti paket kod istog operatera. Znači i ostali troškovi su pod znak pitanja.
Najnize plate i penzije su uzrok niskih cena.Da su cene vise ne bi se ni ovoliko kupovalo.Zakon ponude i traznje.