Za nadgledanje gasova na deponiji “Bubanj” od ove do 2027. godine niška JKP Mediana će preko tendera angažovati firmu i to joj platiti 34 miliona dinara, što je više od 290.000 evra. U planu je da se ove godine utvrdi sastav otpada i da se isprati sleganje deponije, što je uračunato u cenu.
Kako je istaknuto u tenderskoj dokumentaciji, pre monitoringa deponijskih gasova potrebno je oceniti bezbednost lokaliteta, a merenje sastava i količine gasova obavljaće se 600 puta godišnje.
Osim deponijskih gasova, predmet nadzora biće sastav komunalnog otpada, o čemu će izabrani ponuđač morati da izradi izveštaj.
Jednom godišnje određivaće se i stabilnost, odnosno sleganje gradske deponije.
Podsetimo, Nišlije već deset godina kroz račune plaćaju stavku “odlaganje komunalnog otpada”, koja je uvedena, kako je 2014. obrazloženo, da bi Mediana vraćala kredit koji će podići za izgradnju novog sanitarnog polja na deponiji “Bubanj”.
Međutim, prema poslednjim zvaničnim informacijama dostavljenim Južnim vestima, to javno komunalno preduzeće kredit još nije ni podiglo.
Iz pojedinih opozicionih stranaka zato su kritikovali Medianu, poručujući da su nenamenski potrošili oko 780 miliona dinara do jeseni 2023.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ada nadgledaju za te pare i gasove gradjana
Tu je najvažnije čije pare daju. Ako daju svoje, baš me briga, neka daju kolko ‘oće. Ali, ako troše novac iz budžeta, itekako je bitno da se utvrde sve okolnosti da li je baš toliko potrebno da se daje
Direktori ih iz „svoj dzep“ vade? Sve su to nase pare, zapamtite to vec jednom. I kad vam je vucic „delio“ pare, nasa deca ce to da vracaju.
Ma nije problem, samo da bude neka beogradska firma!
Zasto vlast ne angazuje nekog da prati kretanje ptica kako bi znali sta nas ceka u buducnosti i nekog da prati u kom delu grada se vise trosi kiseonik a u kom se vise ispustaju gasovi i kako to utice na bioritam i biodiverzitet.
Kakva bre merenja!
Koji lopovluk! Strašno.
Sta trpi ovaj narod
A, sta ce, direktorce iz spo, mora da slusa naredbe „odozgo“ , da ga ne odlaje Belka.
Narode moj, moritoring gasova sa neuredjenog smetlista a mi to zovemo deponiji na Bubnju je Zakonska obaveza JKP Mediane. Sadasnji direktor se verovatno uplasio apsa jer dovodi u opasnost gradjane Nisa, jer ekoloska bomba moze svakog momenta da eksplodira i da pola grada zatrpa smecem.
Generalno to je trebalo davno uraditi, ne da moze grad da ztrpa smecem prilikom eksplozije, nego moze pola grada da nestane ukoliko dodje do eksplozije i samim tim ugrozi ozbiljan broj života. Čudi me da do sada niko nije pokrenuonto pitanje, zabadaju neke šipove kako bi gas izlazio na površinu a iskreno ne znam kolikonje to sigurno
Znači već počeli da nameštaju tendera za svoje sponzore.
@Prof Jovan : Hej profesoreeee… pa ceo Niš „gradjani“ sâmi zatrpaše a još koja kilotona djubreta sa deponije ne može da pogorša stanje u „gradu“ Nišu !
E moj Smuce II, pa ti najvise prljas sa svojim psima koje vodas po ceo dan kroz centar Grada.