Pomfrit je hrana koju Nišlije najviše poručuju preko servisa dostave, a na drugom mestu po popularnosti je pljeskavica ili burger. Krompir je, tako, sačuvao svoju poziciju na vrhu uprkos brojnim delikatesima koje se nude na aplikacijama, što i ne treba da čudi jer se nudi u svakom restoranu kao dodatak glavnom jelu.
Treće mesto po popularnosti i učestalosti porudžbina širom Niša drže ćevapi, odnosno meso sa roštilja, što je hrana koja je simbol grada i po čemu je prepoznatljiv u celom regionu.
Sledi pasta karbonara, koja pored testenine sadrži slaninu, jaja, beli luk, pavlaka, parmezan, uz tajni sastojak svakog kuvara koji ovoj pasti daje poseban pečat.
U top pet porudžbina na Glovo aplikaciji koje u roku od 35 minuta na zadatu adresu donose kuriri sa žutim rančevima su veoma često i slatke i slane palačinke, dok je u vrhu i pica kaprićoza.
Zanimljivo je da je flaširana voda jedino piće na listi najpopularnijih proizvoda koji se poručuju online, a zauzima visoku sedmu poziciju po broju dostava na mesečnom nivou.
Naši sugrađani vole da poručuju i giros, zatim pastu bolonjeze, dok je burito, sve popularniji obrok, našao svoje mesto na ovom spisku.
Iako su ovakvi specijaliteti iz meksičke kuhinje, pored japanskog sušija i delikatesa drugih internacionalnih kuhinja kod nas sve dostupniji, tradicionalna domaća jela, kao što su pasulj, supe, razne vrste mesa, sarme i punjene paprike i dalje izuzetno dobro prolaze, ali se poručuju mahom u vreme ručka, od 14 do 15 sati.
Ostali obroci se naručuju tokom celog dana, a najveći intenzitet je u večernjim satima od 19 do 20 sati. Četvrtom, petkom i subotom je najveći protok na Glovo aplikaciji, koja omogućava poručivanje doslovno bilo čega.
Niš je grad koji ima dugu kulinarsku tradiciju i prepoznatljive delikatese, i samim tim ovakav izbor ne iznenađuje. Primetno je da Nišlije vole da probaju nove stvari, ali da su istovremeno lojalne lokalnim specijalitetima. Takva navika je drugačija u odnosu na korisnike aplikacije u zemljama sa zapada Evrope, jer su tamo omiljeni veliki međunarodni lanci, poput Burger Kinga ili Papa Joe’s, koji dominiraju na tim tržištima – ističe Branimir Đurović, direktor Glovo Srbija.
Razlike postoje i u načinu poručivanja i plaćanja. U Srbiji je mahom i dalje prisutna navika korišćenja interneta i naručivanja putem desktop računara, što je, pored aplikacije, podstaklo razvijanje Glovo web platforme. Takođe, u Španiji se preko 90 odsto porudžbina plaća karticom, dok se kod nas ona obično koristi u istoj meri kao i gotovina. U Nišu je opredeljivanje za keš još češće i njime se plaća čak 68 odsto porudžbina.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Only Pizza !!! 😉
Pomfrit, sirotinjska hrana, ali bar zdrava, iako ne deluje na mentalnom planu!
Bato moj ove mlade snaške pojma nemaju šta je podvarak sa butkicu,zapečen pasulj,sarmice u vinov list,punjene paprike,musaka,čorbica.Najlakše zovi i poruči.
Su
Znaju mlade snaške.
Bolje no što misliš, g . Dunđeru.
Sve one to lepo konzumiraju i uzivaju u otmenim restoranima.
A ne spremaju jer su se lepo udale.
Za bulče, koji su presrecni što mogu da vodaju po restoracijama svoje prekrasne I prelepe ženice.
Srbija je to, Bato!
poručuješ flaširanu vodu pored niške komunalke, koja je u samom vrhu evrpskih dobrih voda.
Neobaveštenost nije dobra ni za šta…
Glovo voli srpske pare a ne prima srpsku dina karticu za placanje.
A tek da vidite Wolt cudo gde su sve stranice na engleskom.