Da će neki od zahteva građana na javnoj raspravi o budžetu za 2018. godinu, biti usvojeni, rekla je sekretarka za niške finansije Danijela Spasović. Ona je kazala da je budžet dovoljno velikog obima, da se u hodu pare mogu usmeravati za ono što su Nišlije želele.
Među tim predlozima su bile olakšice za ratne veterane, jednokratna novčana pomoć za penzionere, što je predlog PUPS-a. Građani su tražili i formiranje klubova za odrasle i stare, a u anketi UPSS-a zahtevana su ulaganja u niška sela.
U toku 2018. godine ćemo gledati da ove stvari koje su predložene, a nisu predložene konkretno koji rashod da se povećava a koji smanjuje, a to su pravila u budžetskom planiranju. Predloge koje smo dobili, razmotrićemo sve u 2018. godini jer smatramo da je dovoljno širok obim, pa ćemo neke predloge prihvatiti – rekla je Spasovićeva.
O tome kako će da se troše pare, ipak bi, dodaje, trebalo da odlučuje Gradsko veće.
Podsetimo, predloženi budžet je oko 9,4 milijarde, što je za oko 6% manje u odnosu na 2017. Gradsko veće je usvojilo ovaj predlog, koji bi trebalo do 20. decembra da prođe i Skupštinu.
Gradonačelnik Niša Darko Bulatović je kazao da budžet za sledeću godinu stvara uslove da budući budu razvojni, a 2018. je za investicije planirano 1,6 milijardi.
Opštine će, u odnosu na ovu, sledeće godine imati ukupno 30 miliona manje. Kako objašnjavaju iz Sekretarijata za finansije, direktan transfer biće smanjen za 70 miliona, ali će od taksi opštine dobiti 40 miliona više.
Ove godine će iz gradskog budžeta centralna niška Opština Medijana dobiti najmanje para – oko 19 miliona dinara.
Cilj je da se ojačaju manje razvijene opštine – kažu iz Sekretarijata za finansije.
Pantelej će dobiti najviše para – 34,7 miliona, dok će Paliluli otići 33,4 miliona dinara. Za Opštinu Crveni Krst predviđeno je skoro 25 miliona dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Mene niko ništa nije pitao za pare i razne transvere jer bi dobili veliki šipak.
Pare Nislija trosice gradski oci na slupane automobile, na izmisljena sluzbena putovanja, na enormne plate zaposlenih po javnim upravama, …., jednom recju, javasluk.
ili šta?
Pantalejci dobili najviše. I treba. Em druželjubivi, em umeju da troše. A pozivi stižu. I kud ćeš,šta ćeš, da odbiješ ne ide, barem iz učtivosti. To mu nekako dođe, kao kad vas neko pozdravlja – sa dobar dan, a Vi mu ne uzvratite. I, šta onda? Turiš glavu u torbu, pa ajd’ na put. Dal’ stigneš, da se pozdraviš s kim treba, nebitno. Važno je da najaviš svraćanje,u neku kafanu. I piči, blago čiča.
Sve jaka udruzenja i predlozi sirotinje. Zasto neko ne izadje u javnost i kaze ovoj deci na kojoj ostaje Srbija, da se cekaju zavrsni racuni stranih kompanija, pa tek onda ono sto nam oni odobre mozemo da trosimo i kao radimo raznorazne rebalanse. Ne ucite ih u 40 godina, neka znaju na vreme.
Kakav budzet-takva SEKRETARKA !
Srecna Nova i jos gora godina!
Nišlije kažu : ‘Oće , ‘oće … ostalo znate !
Jedno kratko i vrlo jasno obaveštenje Nišlijama: ALI BABA u nagoveštaju (citat:„За то је потребно много улагања у транспорт, пре свега у железницу Београд-Будимпешта, завршетак коридора…„, наводи Матић и додаје „да постоје договори о директој линији између Хангџоа и града Ниша те се надам да ће Ниш о томе размислити”.)