Turističko preduzeće AD “Planinka” iz Kuršumlije, koje gazduje Prolom banjom, Lukovskom banjom i Đavoljom varoši, zainteresovano je da pokrene Specijalnu bolnicu “Žubor” u Kuršumlijskoj Banji, koja ne radi od 2006. godine.
Ovaj projekat je nastavak kampanje nadležnih Ministarstva da se uspešnim firmama iz srodne delatnosti ponudi da pod posebnim pogodnostima investiraju u nerazvijene opštine.
Prema rečima generalnog direktora AD “Planinke”, Radovana Raičevića, oni su spremna da sopstvenim sredstvima stave u funkciju hotel “Žubor”.
– Pokretanje hotelskog objekta koji ne radi već četiri godine je veoma ozbiljan i obiman posao. Prema mojoj proceni, biće potrebno najmanje šest meseci da hotel primi prve goste a još šest meseci da se izvrši kompletna rekonstrukcija – kaže Raičević.
On kaže da se nada da će se ostvariti dogovor u ministarstvu i da će AD Planinka sagledati stanje u “Žuboru”, nakon čega će stručna ekipa uraditi kompletan elaborat o potrebnim investicijama i svoj predlog ponuditi Ministarstvu ekonomije.
– “Planinka” je spremna da finansijski i organizaciono ponovo pokrene “Žubor”. Po nama je najbolje zajedničko ulaganje, jer država ostaje vlasnik svoje imovine a “Planinka” svoj udeo obezbeđuje uloženim sredstvima u rekonstrukciju – ističe Raičević.
Nakon obilaska hotela, ono što je primetno je da se najpre mora uraditi rekonstrukcija krova koji prokišnjava kao i svih soba i medicinskog dela. Inače preduzeće “Planinka” iz Kuršumlije se u svojim hotelima u Prolom i Lukovskoj banji, sa velikim uspehom bavi zdravstvenim turizmom.
Stalnim investiranjem konstantno poboljšavaju nivo usluga i pre nekoliko meseci su otvorili novi hotel u Lukovskoj banji. AD “Planinka” već godinama pripada grupi sto najuspešnijih firmi u Srbiji. Specijalnom bolnicom “Žubor” u Kuršumlijskoj Banji je upravljalo Ministarstvo zdravlja a prestala je sa radom 2006. godine zbog blokade računa od strane Poreske uprave. Nepravosnažnom presudom Opštinskog suda u Kuršumliji “Žubor” je nedavno postao vlasništvo Fonda PIO.
Hotel “Žubor” raspolaže sa oko 16.500 kvadrata korisnog prostora. Pored savremeno opremljenog medicinskog dela, prednosti ovog hotela su što se greje na termalnoj vodi temperature 64 stepeni Celzijusovih.
Do trenutka zatvaranja, zbog nemogućnosti da državi izmire porez od 44 miliona dinara, hotel je brojao 120 radnika. Posle dva kruga socijalog programa koje je finansiralo Ministarstvo zdralja, na evidenciji ovog RH centra ostalo je 35 radnika. Osim navedenih dugovanja jedna od kočnica za nastavak rada bio je i spor sa Fondom PIO, koji je ulagao u izgradnju objekta od 1976. do 1982. godine kada je hotel i pušten u rad. Privatizacijom RH Centra “Žubor” u Kuršumlijskoj banji, zaokružila bi se turistička ponuda kuršumlijske opštine.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0