Na dnu Aleksandrovačkog jezera mulja više gotovo da nema.
Posle ispuštanja vode, počelo je čišćenje dna a kompletan posao biće završen do februara. Tada će početi i punjenje jezera vodom i poribljavanje.
U revitalizaciju jezera Direkcija za vode Ministarstva poljoprivrede uložila je blizu 90 miliona dinara dok je 9,5 miliona obezbedio Fond za zaštitu životne sredine.
Aleksandrovačko jezero formirano je 1963. godine kao deo sistema za navodnjavanje.
Nalazi se na samo šest kilometara od Vranja i zahvata površinu od oko 80.000 kvadratnih metara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Vranjanci nisu bas zadovoljni ciscenjem aleksandrovackog jezera jer je veci deo jezera samo preoran tj. okrenuta tinja ispod a zemlja odozgo, ribolovci su jos manje zadovoljni jer u takvo dno nema kvalitetnog ribolova. Ja licno mislim da nije lose ali jedno sigurno znam ukoliko se jezero ne poribi ribom amur trava ce biti za dve godnine ponovo na veci deo jezera.