Za usluge u etno kafani koja ima dva objekta u bližem centru Niša, a u jednom objektu bar 200 mesta za ručavanje, sa internet dometom u bašti, Opština Medijana planira da izvodji 500.000 dinara sa PDV-om. U tenderskoj dokumentaciji se navodi da restoran treba da ponudi predjela, jagnjeća, teleća i praseća pečenja, pileću čorbu, kao i specijalitete sa roštilja, salate i poslastice. Ukoliko restorani ponude iste uslove, biće izabran duži rok, a u krajnjem slučaju biće odlučeno žrebom.
U specifikaciji javne nabavke, čiji je naručilac predsednik Opštine, navodi se da je potrebno da restoran omogući dve vrste predjela – po 500 grama njeguške i goveđe pršute, kravljeg sira, pančete, maslina, kao i 250 grama belog sira, a za drugo predjelo njegušku, goveđu ili drugu, odgovarajuću pršutu, porciju pihtija, 250 grama urnebesa i 400 grama sukane pite.
Takođe, u specifikaciji piše da bi čorba trebalo da bude pileća, hleb domaći, a uključena je i pogača.
Što se specijalita sa roštilja tiče predviđeno je po 300 grama svinjskih i pilećih ražnjića, ćevapa, pljeskavica, bele i dimnjene vešalice, kao i dimnjne kobasice.
Po kilogram jagnjećeg, telećeg i prasećeg pečenja, kao i pastrmke, a po 300 grama fileta oslića i brancina.
Porcija palačinaka sa dodacima i orasnice, takođe su uračanute u nabavci, kao i 0,2 litra negaziranog soka u staklenoj ambalaži, kao i “koka kola”, “sprajt” i “fanta”, ali i šolja crne kafe, čaja ili espresa.
Prema analizi niških kafana, tender je „pisan“, odnosno najbliža, gotovo jedina kafana koja ispunjava sve uslove je Etno kuća Biser.
Ugostiteljski objekti moraće, piše u javnoj nabavci, da ispune uslove u pogledu tehničkih kapaciteta i to da raspolaže salom za ručavanje čiji je smeštajni kapacitet minimum 200 mesta, kao i kapacitetom od 200 mesta u bašti, te da raspolaže Wi-Fi dometom u celom objektu i bašti. Takođe, potrebno je da ima omogućen pristup osobama sa invaliditetom.
Izabrani restoran moraće da raspolaže sa najmanje dva objekta na teritoriji Grada Niša, koji će od centra grada biti udaljen maksimalno 1,5 kilometara.
Da raspolaže salama za ručavanje koje su svetle, prostrane, klimatizovane sa ventilacijom, moderno opremljene, odnosno opremljene u etno stilu. Da ima obezbeđen parking prostor minimum 15 mesta. Posebna sala opremljena, klimatizovana sa ventilacijom, kapaciteta najmanje 20 mesta za organizovanje sastanaka, radnog doručka ili ručka visokog kvaliteta u skladu sa protokolom. Radno vreme: svakog dana, najmanje u periodu od 10 do 23 sata – piše u javnoj nabavi.
Što se zaposlenih tiče, restoran mora da ima najmanje 15 ugovorom zaposlenih ili angažovanih za pružanje predmetnih usluga. Restoran će morati da ispuni i uslove u pogledu higijene i kvaliteta pruženih usluga.
Ukoliko dve ili više ponuda imaju istu ponuđenu cenu, prednost će imati ponuda sa dužim rokom važenja ponude, a u takođe ako nakon rangiranja na osnovu definisanih kriterijuma nije moguće doneti odluku o dodeli ugovora, restoran će, kako su najavili iz Medijane, biti određen izvlačenjem putem žreba.
Izvlačenje putem žreba naručilac će izvršiti javno, u prisustvu ponuđača, i to tako što će nazive ponuđača ispisati na odvojenim papirima, koji su iste veličine i boje, te će sve te papire staviti u providnu kutiju odakle će prvo izvući samo jedan papir. Ponuđaču čiji naziv bude na izvučenom papiru će biti dodeljen ugovor. Nakon izvlačenja prvog papira naručilac izvlači preostale papire jedan po jedan te shodno redosledu kojim su izvučeni rangira preostale ponuđače. Ponuđačima koji ne prisustvuju ovom postupku, naručilac će dostaviti zapisnik izvlačenja putem žreba – piše u nabavci.
Ponuđači imaju rok do 22. februara u 12:30 da podnesu prijave.
Takođe, više od 580.000 dinara Uprava Opštine Medijana u Nišu potrošiće kako bi napunila svoj bife, dok će Skupština iste opštine za svoj dati više od 400.000 dinara, a među proizvodima za koje su i Uprava i Skupština raspisale tendere su i viski, vinjak, likeri, rakije i vina, sa tačno navedenim markama pića koje žele.
Podsetimo, u 2022. godini najviše se jelo i pilo u Opštini Crveni Krst gde su opštinari od ugovorenih 1,8 milona dinara, potrošili više od 1.6 miliona dinara. Opština Medijana potrošila je skoro 920.000 dinara, Opština Palilula 900.000, Opština Niška Banja više od 800.000 dinara, dok je najmanje potorošila Opština Pantelej, odnosno 750.000 dinara. Za potrebe gradonačelnice potrošeno je nešto više od 700.000 dinara iz Budžeta Grada i to je ujedno i najmanja cifra utrošena na ugostiteljske usluge.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Auh, koliko je vama dobro!
Е,сада ће грађане да дочекују“вискићем“или „вињачићем“,а после,воде на ручак…
Svrha postojanja gradske vlasti je da ništa ne radi i troši pare građana…
Volim ja vas iz Jv i poštujem, ali ponekad stvarno preterujete. Tenderi su obavezni za ceo javni sektor, sto znači da i grada i druge opštine i JP objavljuju tendere a vi se navrzli na Medijanu. Mislite da je bolje bez tendera? Pritom, navedeni iznosi su maksimalni što ne znači da će biti potrošeni. Radite vi svoj posao ali manje tendeciozno. Živi i zdravi bili
Sve vise tendera a sve veća kradja i ne namensko trosenje. Na svaki tender koji oni raspisu, prijavi se samo jedan ponudjac. Nije poenta u tenderu, poenta je u tome da se u gradu u kome se sve raspada, novac uzet od sirotinje trosi u kafanama za krkanluk lokalnih kabadahija. Da nece mozda nekog investitora da vode na rucak? Ko u opste njima dolazi i jel se oni ista pitaju?
A gde je parizer za predjelo ?
Komunizam bato! Narod plaća a gradski i opštinski paraziti Niša ture noge pod astal i krkaju o narodnom trošku!
Steta ako se ne podrazumeva i muzika na “ zicu“, da vam bude ugodno ! Cepaj po dzepu budzetske obveznike, ko im je kriv sto cute i povecajte jos porez,nek ima,nek se preliva ! Pobogu, danas si na polozaju,sutra ko zna gde, koristi sto vise, dok mozes ! Uplaseni i zatucani vas obozavaju, glasaju – a sto da ne uzivate ?
ako vam dodje tata
ako vas ne strefi narodni “ infarkt“ na predstojećim lokalnim izborima onda nam nema ponoći
kad vam dodje šojić mora i brenče da peva
do juče jeli kavurmu- švarglu a sad …….napredni -gurmani ! a ti sirotinjo skupljaj mrvice i kosti i normalno glasaj za SNS !
Čudo nije Mehana, obično tu žderu na račun građana, pa im onda popustaju za prekoracenje radnog vremena, emitovanje, muzike, buku…
Za „Nisliju“
ako nadjete bilo koji, ali bilo koji „tender“, u bilo kojoj zemlji, npr. iz EU, za KAFANU (RESTORAN, …, ) od strane neke JAVNE ustanove, tipa MZ Medijana (mada oni takvo nesto i nemaju), pojescu ceo meni i vinsku kartu i neka me bude pregazio tramvaj u Nisu.
Jede se kuci. Privatnik, ok.
p.s. Medju nama, tendeciozni mozete biti Vi g.“Nislija“, a ne JV.
„Nislija“, moz misliti 🙂
„Mile, Mile,dokle cu ja da kuburim stebe?“
„Pa sta je ovo Mile?“
„Pa nemate pojma sta su ovi vasi iz preduzece pojeli!“
„Pa nisu jeli nosorozi i zirafe, Mile, nego prasici.“
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
„Mile, mlogo kuburim stebe!“
„stacete:(„
Prava tema bi bila smisao postojanja ovakvog oblika gradskih opština. A kafana? Stvarno, šta će opštinama uopšte kafanska reprezentacija. Suludo. Kafa, čaj, sok je dovoljno za bilo kog gosta.
Treba zahtevati da u izveštaju o prethodnoj godini budu pravdana utrošena sredstva i to ne u globalu već u detaljima: ko, šta i gde. Da narod lepo vidi, kad ih već nije sramota.
A pihtije?
Uz Civas ne idu pitije
Vidis govedja prsuta i svinjska.Tvrdi sirevi itd…. .
Tender će pasti. Nisu stavili nabavke kupki, vaginaleta i ulja za kosu.
A parizer? Nema!? Il ne treba.
Pa šta će njima velike plate kad oni za džabe lepo žive? I najgore je to, da ako ovi otidu sa vlasti, sledeći će budu isti.
A ide li da kući escajg troše?