Građani Niša će i ove godine imati mogućnost da uz subvencije zamene stara ložišta i pređu na kotlove i peći koji koriste ekološki prihvatljive energente. Grad Niš doneo Pravilnik o sprovođenju mera smanjenja zagađenja vazhuha, što je bio preduslov da zajedno sa Ministarstvom zaštite životne sredine sufinansiraju zamenu.
U 2024. godini sufinansiraće se zamena postojećih uređaja za grejanje efikasnijim uređajima na pelet, a Grad Niš i Ministarstvo zaštite životne sredine finansiraće do 50% ukupne vrednosti kotla. Planirana sredstva za tu namenu su 10.000.000 dinara.
Finansiraće se i zamena postojećih uređaja za grejanje efikasnijim uređajima na gas, gde su takođe suvencije do 50%, a lanirana sredstva 4.582.471 dinara.
Gradsko veće je uvojilo Pravilnik o sprovođenju mera smanjenja zagađenja vazduha u Gradu Nišu poreklom iz individualnih izbora u 2024. godini, što je bio preduslov da se, kao lokalna samouprava, jave na konkurs Ministarstva zaštite životne sredine za dodelu sredstava za sufinansiranje.
Kada se završi konkurs Ministarstva, biće raspisan javni poziv na kom će građani moći da konkurišu.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
gde ste sada botovu da to pohvalite neki od vas uzmu to od drzave pa posle je pljuju bruka od ljudi
“Uzmu” naše pare, a pljuju lopovsku vlast na svim nivoima. Ne daje te pare precednik iz svog džepa. Kada to naučiš postoje šanse da progledaš.
Gorane, za grad od 200ak hiljade stanovnika i nekoliko desetina hiljada individualnih lozista, grad je opredelio subvencije od 15ak miliona. Jedan kotao kosta min 200ak hiljade din, znaci subvencionisace 120ak kotlova i to samo clanovima sns sekte. Cisto da ti dam primer, rekonstrukcija rekonstruisanog mosta, dali su 5 miliona din, za stadione daju stotine miliona evra, expo milijarde evra …
Niste u pravu. Prošle godine konkurs je trajao do 31.12. i nije se prijavio dovoljan broj aplikanata, tako da je rok produžen do 31.01. Lično sam aplicirao, nisam pripadnik nijedne stranke, i bez problema dobio subvenciju za gasni kotao.
Prvo cenu nabiju u nebesa pa posle kao subvencionisu sa po 50%
a za keš uvek dobijete bolju ponudu.
Ovo je cisto zamazivanje oci preko poslusnih clanova sponzora sekte.
ne nego cu da verujem n1 a vi sto odgovarate ovako jadni mozda ce vam vise dati djilas u cita smesni ste od mrznje a vi ste malo vise gluplji od mene
Bez sns knjizice i aktivizma, kotlovi za obicne ljude su nemoguća misija.
Prvo donesite ZABRANU da se u zgradama individualni stanovi greju na drva, ugalj, lož ulje, i štagod još selcima dodje pod ruku da bacaju u svoje anikvitetne Kreka Veso pećke- pa onda pričajte o subvencijama. Najveći zagadjivači vazduha i životne sredine u ovom gradu su individualni stanovi i kuće koji se i dalje greju zimi ložeći gore pomenuto. 21. vek je, ljudi. U gradu ste- ne na planini!
ni u planini se ne greje na lož ulje a vrlo retko na ugalj. Drva su ok.